1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gaziantep'teki Fabrika Yangını
Gaziantep'teki Fabrika Yangını

Gaziantep'teki Fabrika Yangını

Organize Sanayi Bölgesi'nde geçen pazartesi çıkan yangında evleri zarar gören vatandaşlar yardım bekliyor

A+A-

GAZİANTEP (AA) - Başpınar 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde geçen pazartesi çıkan yangında evleri zarar gören Samköy Mahallesi sakinleri yetkililerden yardım istiyor.

Mahalle sakinleri, gazetecilere, fabrika yangınında zarar gören evlerini gezdirdi ve zor durumda olduklarını anlattı.

Fabrikanın bitişiğindeki evde yaşayan Ersin ve Cennet Gülşen çifti, 2 çocuklarıyla kısa süre önce taşındıkları evlerinin yangında büyük zarar gördüğünü belirtti.

Yetkililerden yardım isteyen Cennet Gülşen, "Bu fabrikayı burada istemiyoruz, eğer yapıyorlarsa da benim evimin parasını versinler ben çekip gideyim. Evimiz hasar gördüğü için 6 aile bir evde, kayınvalidemde kalıyoruz. Giysilerimiz bile yangından etkilendiği için kullanamıyoruz." dedi.

Gülşen'in eşi Ersin Gülşen ise evlerinin duvarlarının yangından dolayı çatladığını ve evin kullanılamaz durumda olduğunu anlattı.

Zararlarının karşılanması gerektiğini belirten Ersin Gülşen "Bu eve geçeli 12 gün oldu, aldığım eşyaların ilk taksidini bile ödemedim. Burası bir zenginin evi olsaydı, imkanı yok kimse buraya fabrika yapmazdı. Biz bu evi yokluk içinde yaptık. Bir 'geçmiş olsun'a bile gelen yok." dedi.

HABERE YORUM KAT