1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Giresun'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Yürüyüşü
Giresun'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Yürüyüşü

Giresun'da Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Yürüyüşü

Memur-Sen İl Temsilcisi Şimşek:- "İstiklal ve istikbalimiz için canını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz için buradayız"

A+A-

GİRESUN (AA) - Giresun'da, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla yürüyüş düzenlendi.

"Kurtuluş Savaşında Destanlar Yazan 42. ve 47. Gönüllü Alayın Torunları Sınır Ötesi İçin Yürüyor" adı altında kentteki sivil toplum örgütleri öncülüğünde yürüyüş gerçekleştirildi.

Ellerinde Türk bayrakları ve mehter marşı söyleyerek Yeniyol mevkisinde toplanan grup, buradan Atatürk Meydanı'na kadar yürüdü. Katılımcılar burada İstiklal Marşı okudu.

Memur-Sen İl Temsilcisi Sami Şimşek, tertip komitesi adına yaptığı konuşmada, kahramanlık destanları yazan, hain terör örgütüne karşı ortalığı dar eden Mehmetçikler için yürüdüklerini söyledi.

Görev verildiği takdirde canlarını seve seve ülke ve millet için feda edeceklerini tüm dünyaya duyurduklarını belirten Şimşek, "Mazlum coğrafyanın gözyaşlarını dindirmek için buradayız. 'Dünya beşten büyüktür' demek için buradayız. İstiklal ve istikbalimiz için canını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz için buradayız. Şehitlerimizin intikamını almak için buradayız. Ay yıldızlı bayrağımızın göklerden inmemesi, minarelerden ezanların dinmemesi için buradayız." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin isimleri tek tek okunup vatandaşlar da "burada" diye karşılık vererek şehitler anıldı.HABERE YORUM KAT