1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Görme Engelliler Millet Kıraathanesinde Bilgiye Ulaşıyor
Görme Engelliler Millet Kıraathanesinde Bilgiye Ulaşıyor

Görme Engelliler Millet Kıraathanesinde Bilgiye Ulaşıyor

Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi 15 Ekim Beyaz Bastonla Yürüme Günü sebebiyle Meram Millet Kıraathanesinde program düzenledi.

A+A-

Program kapsamında Millet Kıraathanesine gelen vatandaşlar ve basın mensupları görmeyen vatandaşları anlamak için gözleri bağlanarak beyaz bastonla millet kıraathanesine girdiler.

Programda konuşan Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Veli Özoğan, “ Görme engelliler fiziki ortamların yetersiz olmasından dolayı günlük hayatlarının büyük bir bölümünü evlerinde kapalı bir ortamda geçiriyor. Üniversite ve liseye giden arkadaşlarımız özellikler görme engellilere ait cihazların pahalı oluşundan dolayı elde edemiyorlardı. Millet kıraathanesi ise her türlü bilgiye ulaşabilecekleri bir ortam oldu. Engelsiz vatandaşlar geldiği zaman burada engelli arkadaşlarımızı görerek görmenin ne kadar değerli olduğunu görecekler. Kıraathanede aynı zamanda iki engelli arkadaşımız çalışıyor” dedi.

Konuşmaların ardından görme engelli vatandaşlar, millet kıraathanesinde sesli kitap ve Braille alfabesiyle yazılmış kitaplar okudu.

Haber: Ebrar Küçükakın

HABERE YORUM KAT