1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Güncelleme - Kastamonu'da Yangın
Güncelleme - Kastamonu'da Yangın

Güncelleme - Kastamonu'da Yangın

İki evin tamamen yandığı yangında evlerden birinde yaşayan 5 kişilik aileden haber alınamıyor - AFAD ile jandarma ekipleri, bina enkazlarında arama kurtarma çalışması yürütüyor ARANAN KİŞİLERİN AKRABASININ AÇIKLAMASI EKLENDİ

A+A-

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da 2 evin tamamen yandığı yangında evlerden birinde yaşayan 5 kişilik aileden haber alınamıyor.

Bürme köyünde, kış aylarında sadece Fazıl Çataloğlu ile ailesinin yaşadığı Kuzören Mahallesi'nde yangın çıktığını gören köy sakinleri, itfaiyeye haber verdi.

Köye giden itfaiye ekiplerinin söndürdüğü yangında Fazıl Çataloğlu ile akrabası Ahmet Çataloğlu'na ait evler tamamen yandı.

Fazıl ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu'ndan haber alınamaması üzerine Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, enkazda arama kurtarma çalışması başlattı.

Yangında çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvanın da telef olduğu öğrenildi.

- "Pazara hayvan satmaya gideceğini söylemiş ama gitmemiş"

Fazıl Çataloğlu'nun akrabası Hamdi Çolakoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok üzgün olduklarını, her yeri aramalarına rağmen aileyi bulamadıklarına belirtti.

Olayın peşini bırakmayacaklarını vurgulayan Çolakoğlu, şunları söyledi:

"Sabah traktörle pazara hayvan satmaya gideceğini söylemiş ama gitmemiş. Şimdi o traktör de kayıp, aradık, bulamadık. Askerler arazide arama çalışması yapıyor. Arama sırasında Elmayakası mevkisinde 5 koyun canlı olarak bulunmuş. Bu koyunların satmak için pazara götürdükleri olduğunu düşünüyoruz. 'Traktörle başka bir yere mi gittiler, yoksa öldürülüp bir yere mi atıldılar?' Ne yapıldı bilemiyoruz."

HABERE YORUM KAT