1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gündem Özeti / 18 Kasım 2017
Gündem Özeti / 18 Kasım 2017

Gündem Özeti / 18 Kasım 2017

ANADOLU AJANSI

A+A-

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920


1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Emek Bürolarınca düzenlenecek "Taşeron İşçilik Çalıştayı"na katılacak.

(Ankara/10.00)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Din Görevlileriyle Buluşma" toplantısına katılacak.

(Şırnak/09.30)

2- Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AK Parti Pazaryolu ve İspir 6. Olağan İlçe Kongrelerine iştirak edecek.

(Erzurum/10.00/14.00)

3- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Belediye Kültür Merkezi'ndeki "Annem Varsa Ben de Varım" kitap okuma proje tanıtımı ile eğitim tesislerinin açılış törenlerine katılacak, çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

(Düzce/15.00-18.00)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çekmeköy Bağlantı Yolu Kavşağı'nda İstanbul Kuzey Marmara Otoyolu Ağaçlandırma Merasimi'ne katılacak.

(İstanbul/14.00)


EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ataköşk Otel'de, Bilişim Teknoloji ve Medya Hukuku Paneli'ne katılacak.

(Ankara/10.30)

2- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TÜRKONFED 21. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi'ne iştirak edecek.

(Ankara/09.30)

3- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifleri'ni ziyaret edecek, Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı'na katılacak.

(Hakkari/14.30/ 16.00)

4- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Battalgazi Esnaf Odası üyeleriyle kahvaltıda bir araya gelecek, Malatya Gar Yaya Alt Geçidi açılışına, Malatya Müftülüğü Hafızlık Merasimi programına ve Kale Belediyesi Sosyal Tesis Binası Temel Atma Töreni'ne katılacak.

(Malatya/09.30-15.30)

5- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bayburt Üniversitesi Akademik Yılı ile Yukarı Kırzı Şehit Kadınlar Anıtı ve Kaleardı Şehir Parkı açılış programlarına katılacak, yapımı devam eden projelerde incelemelerde bulunacak.

(Bayburt/10.30-15.30)


DÜNYA DİPLOMASİ

1- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 9. Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu'nda konuşacak.

- Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik de foruma katılacak.

(Halifax)

2- Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin istifasının ardından gelişmeler izleniyor.

(Beyrut)

3- Yemen'deki çatışmalar takip ediliyor.

(Sana)

4- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke)


KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, UNESCO Uluslararası Hoşgörü Günü etkinlikleri dolayısıyla Türkiye İş Kadınları Derneğince düzenlenen "Tarihten Bize En Güzel Miras: Barış ve Hoşgörü" toplantısına katılacak.

(İstanbul/19.00)

2- Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nin "Masterclass" programında "Lost", "Prison Break" gibi dizilerin yönetmeni Bobby Roth yer alacak.

- Festival kapsamında, Boşnak yönetmen Aida Begic'in son filmi "Bırakma Beni" gösterilecek, sinemaseverler yönetmen Begic ile söyleşi yapacak.

(İstanbul/10.00/19.00)


SPOR

1- Süper Lig'in 12. haftasında Bursaspor-Göztepe, Atiker Konyaspor-Antalyaspor ve Medipol Başakşehir-Galatasaray maçları oynanacak.

(Bursa/14.00/Konya/16.30/İstanbul/19.30)

2- TFF 1. Lig'in 12. haftasında Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Ümraniyespor, Grandmedical Manisaspor-Elazığspor ve Adana Demirspor-Gazişehir Gaziantep karşılaşmaları yapılacak.

(Erzurum/Manisa/13.00/Adana/15.30)

3- Tahincioğlu Basketbol Süper Lig'in 7. haftası, Beşiktaş Sompo Japan-İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Trabzonspor-Galatasaray Odeabank, Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Darüşşafaka ve Demir İnşaat Büyükçekmece-Pınar Karşıyaka maçlarına sahne olacak.

(İstanbul/13.00/Trabzon/15.15/Sakarya/17.00/İstanbul/20.15)

4- Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Lig'in 6. haftasında Bornova Beckerspor-Adana ASKİ, Çukurova Basketbol-Canik Belediyespor, BOTAŞ-Abdullah Gül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-Mersin Büyükşehir Belediyespor, Yakın Doğu Üniversitesi-Fenerbahçe ve Beşiktaş-OGM Ormanspor maçları oynanacak.

(İzmir/13.00/Mersin/Ankara/14.00/İstanbul/16.00/17.00/17.00)

5- Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 8. haftasında Halkbank-Galatasaray, Fenerbahçe-Eczacıbaşı VitrA, Kameroğlu Beylikdüzü Voleybol İhtisas-Beşiktaş, VakıfBank-Çanakkale Belediyespor, Seramiksan-İlbank ve Bursa Büyükşehir Belediyespor-Nilüfer Belediyespor karşılaşmaları yapılacak.

(Ankara/14.00/İstanbul/15.00/16.00/Manisa/16.30/Bursa/17.30)

6- Hentbol Erkekler Velux EHF Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş Mogaz, Makedonya'nın HC Metalurg takımıyla karşılaşacak.

(Kocaeli/16.00)

7- Hentbol Kadınlar Challenge Kupası 3. tur rövanşında Ardeşen Gençlik, İsviçre'nin DHB Rotweiss takımıyla deplasmanda karşılaşacak.

(Thun/17.00)

8- Hentbol Erkekler Süper Lig'de 8. hafta maçları oynanacak.

9- TFF 2. ve 3. liglerde 13. hafta maçları başlayacak.



***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT