1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Gündem Özeti / 25 Mart 2018
Gündem Özeti / 25 Mart 2018

Gündem Özeti / 25 Mart 2018

ANADOLU AJANSI

A+A-

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920


1- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İsviçre'de Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 138. Genel Kurulu'na katılacak.

(Cenevre)

2- Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin gelişmeler izleniyor.

(İdlib/Azez/Afrin)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Beşiktaş 6. Olağan İlçe Kongresi'ne iştirak edecek.

(İstanbul/13.00)

2- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, esnaf ziyaretinde bulunacak, AK Parti Erzincan Kadın Kolları Kongresi'ne katılacak.

(Erzincan/12.30/13.00)

EKONOMİ

1- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, TBMM Bağcılık ve Üzüm Araştırma Komisyonu Toplantısı'na, partisinin Pamukkale ile Merkezefendi Kadın ve Gençlik Kolları toplantılarına iştirak edecek.

(Denizli/13.00​-16.00​)

2- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Yerköy'de Ankara-Sivas YHT Hattı İlk Ray Serim Töreni'nde yer alacak.

- Bakan Arslan, Büyük Sinema'da düzenlenecek Ulaştırma Koordinasyon Toplantısı'na katılacak.

(Yozgat/10.30/13.30)


SPOR

1- A Milli Futbol Takımı, Karadağ ile 27 Mart Salı günü deplasmanda yapacağı özel maçın hazırlıklarını Regnum Carya Golf & Spa Resort'ta gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.

(Antalya/18.00)

2- A Milli Kadın Hentbol Takımı, 2018 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 6. Grup'taki 4. maçında Hasan Dağı Spor Salonu'nda Litvanya'yı konuk edecek.

(Aksaray/17.30)

3- Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasına Galatasaray Odeabank-Trabzonspor, Fenerbahçe Doğuş-Eskişehir Basket, Darüşşafaka-Sakarya Büyükşehir Belediyespor, Gaziantep Basketbol-Yeşilgiresun Belediyespor maçlarıyla devam edilecek.

(İstanbul/13.00/15.15/19.30/Gaziantep/17.00)

4- Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftası, Hatay Büyükşehir Belediyespor-Mersin Büyükşehir Belediyespor maçıyla tamamlanacak.

(Hatay/14.00)

5- Voleybolda Efeler Ligi play-off yarı final serisi ikinci maçında Halkbank ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor, TVF Başkent Voleybol Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

(Ankara/16.00)

6- Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off yarı final serisi ikinci maçında Eczacıbaşı VitrA ile Fenerbahçe, Burhan Felek Voleybol Salonu'nda karşılaşacak.

(İstanbul/14.00)

7- Voleybolda Efeler Ligi play-off klasman etabı 5-8'incilik turu ikinci maçlarında Ziraat Bankası-Afyon Belediyesi Yüntaş, Fenerbahçe-Maliye Piyango karşı karşıya gelecek.

(Ankara/18.00/İstanbul/19.00)

8- Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off klasman etabı 5-8'incilik turu ikinci maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Nilüfer Belediyespor, Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda karşılaşacak.

(Bursa/17.30)

9- Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi'ne yükselecek iki takımın belli olacağı Bayanlar 1. Lig final etabı, Aydın Mimar Sinan Spor Salonu'nda Pursaklar Voleybol İhtisas–Karayolları, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor-THY karşılaşmalarıyla sona erecek.

(Aydın/13.00/15.00)

10- Hentbolda Erkekler Süper Lig 22. hafta maçları tamamlanacak.

11- Futbolda TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de 28. hafta müsabakaları sona erecek.


***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

HABERE YORUM KAT