Hükümetten Galatasaray'a uyarı!

Hükümetten Galatasaray'a uyarı!

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Galatasaray yönetim kurulunda bir kısım üyelerin Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihraç konusunda hayır oyu kullanmalarının bir açıklaması yoktur. Galatasaray bu kararı ivedi şekilde düzeltmelidir" dedi.

Galatasaray'ın Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda, FETÖ/PDY ile olan ilişkileri nedeniyle yönetim kurulunun üyelikten çıkartırmalarına karar verdiği Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında oylama yapıldı.

Genel kurulda Hakan Şükür ve Arif Erdem'in kulüp üyeliğinden ihraç edilmesinin oy çokluğuyla reddedilmesi hakkında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açıklamalarda bulundu.

Bakan Kılıç, "Galatasaray yönetim kurulunun daha önce almış olduğu bir ihraç kararı vardı. Bununla alakalı olarak bugün bir oylama yapılacaktı. Galatasaray bugün yapılan oylamada, Türkiye Cumhuriyeti'nden (TC) firar etmiş, hakkında terör örgütüne üyelikten dolayı yakalama kararı çıkartılan ve mal varlığına el konulmuş olan, aynı zamanda da 15 Temmuz gecesi bu ülkeye ihanet eden terör örgütünün ele başıyla yakın ilşkilerinin aşikar olduğu ve bunları saklamayıp açıkca dile getiren kişilerin bu ülkeye yaşattıkları acıları hepimiz biliyoruz.

Galatasaray genel kurulunda bir kısım üyelerin bu kişilerin ihraç konusunda hayır oyu vermelerini ne Galatasaray camiasına ne Türkiye'ye ne de 15 Temmuz'da şehit olan kardeşlerimizin ailelerine açıklayamazdık. Galatasaray ivedi bir şekilde bu alınmış olan kararı düzeltmelidir. Çünkü ülkemize ve milletimize ihanet edenlerin böyle köklü kurumlarında ve kulüplerinde işi yoktur" diye konuştu.

VEYSİ KAYNAK: ASIRLIK KULÜBE YAZIK EDERLER

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak da CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtlarken konuya değindi.

İşte Kaynak’ın Galatasaray’ın tartışma yaratan kararı hakkındaki sözleri:Galatasaray sadece Türkiye’deki değil Türkiye dışında hem soydaşlarımızın hem de İslam dünyasında Türkiye’ye sempati duyan herkesin takımı olmuştu UEFA kupasını kazanmasıyla. Bunu muhafaza etmesi gerekirdi. Hakan Şükür FETÖ'ye sempatisini gizlemeyen bir şahıs. Bütün bu deliller ortadayken Galatasaray gibi bir takımın böyle tartışılacak bir karar imza atması asla kabul edilemez. Orada ihraç edilenler var. Onların FETÖ'yle bağlantısı Hakan Şükür kadar asla değil.  Hakan Şükür o camianın sembol isimlerinden biri olmuştu. Hakan Şükür’ü ihraca uygun görmediyseler ötekilerine yazık etmişler. Galatasaray, milletimizin her kesimini, her siyasi rengi derinden yaralayan ve hala travmasını atlatmaya çalıştığımız 15 Temmuz'dan sonra bu isimlere sahip çıkıyorsa Galatasaray'a yazık ederler, asırlık kulübümüze yazık ederler. Galatasaray bu sempatiyi kaybeder diye endişe ediyorum. Neden böyle olduğuna dair benim tahminin yok. Çok yeni bir havadis. Şundan olabilir diye tahmin ediyorum: Hakan Şükür Galatasaray ile özdeşlemiş bir isimdi. Şimdi Hakan Şükür üzerinden Galatasaray’ı maalesef FÖTE ile özdeşleştirme tehlikesine düşmüştür Galatasaray. İkinci hadise şu, 15 Temmuz’da şu içinde bulunduğumuz stüdyo bile basılmıştı. Darbeciler Türkiye’nin her tarafına saldırdılar. Her siyasi görüşe her renge saldırdılar. Ama sonradan geldiğimiz safha sanki bu Recep Tayyip Erdoğan ve FETÖ arasında bir meseleymiş gibi bir zemine çekilmeye çalışılıyor birileri tarafından. Galatasaray belki de bu aldanmışlığa düşmüştür. Camianın tamamını kast etmiyorum. Üyelik ihracına ret oyu verenleri kast ediyorum. Bizim Türkiye sınırları dışında özellikle Türki cumhuriyetler ve İslam dünyasında Galatasaray’ın çok büyük bir taraftar kitlesi var. Yazık oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.