İMANİVİRÜS TEHLİKESİNE DİKKAT!

Gerek insanlar ve gerekse elektronik eşyalar için virüsler çok tehlikelidir. Bu virüslere karşı anti virüsler geliştirilerek korunmaya çalışılmaktadır. Üç grup virüs bulunmaktadır. Bunlar: 

1-İnsan vücudunda hastalık yaparak insanı çökerten virüsler,

2-Elektronik eşyaları çökerten virüsler,

3-İnsanı manevi yönden çökerten virüsler,

İlk iki virüsün yaptığı zararlardan ziyade insanı manevi yönden çökerten imanivirüslerin yaptığı telafisi çok zor zararlar üzerinde durmaya çalışacağım.

Virüsler etkili olabilmek için uygun ortamı beklerler. Ortamını bulunca bir kısmı hızlı genel olarak yavaş yavaş insan mekanizmasının işleyişini bozarlar. Bu durum imanivirüsler içinde geçerlidir.

İmanivirüsler genellikle dini yönden temeli zayıf bünyelerde görülür. Sağlam bir itikada sahip olmayan bünyeler bunlara karşı gerekli direnci gösteremezler. Bu virüslerin etkili olduğu kişilerin en temel özelliklerinden birisi kendilerini çok akıllı zannetmeleri olup her durumda akıllı olduklarını göstermeye çalışırlar. Her olumsuz durumun sebep ve sonuçlarını İslam’a ve Müslümanlara yüklemeye çalışırlar. Batılıların yaptığı vahşetleri görmek istemez ve her durumda Batıyı yüceltirler.

İmanivirüslerin yaptığı hastalıklar tüm bünyeyi sardıktan sonra inkârcılık inanç halini alır ve kişiye her şeyi inkar ettirmeye başlar. İman ve itikadı sağlam bünyeler bu virüse karşı gerekli direnci gösterdiği için etkili olamazlar. Normal yaşamlarında İslami yansımalar fazla görülmez; ara sıra namaz kılsalar da namazı fazla önemsemezler.

Kendilerini çok akıllı zannetseler de emperyalist uşağı hoca kılıklı şaklabanların tuzağına çok çabuk düşer ve onların söylediği her şeyi kabul ederler. Düşünemezler; çünkü, virüsler etkisi altına aldığı için beyinleri hastadır. İmanivirüslerin hasta yaptığı beyinlerde aşağıdaki komplikasyonlar görülür.

1-İslam’ın öğrenilmesi, öğretilmesi ve yaşatılmasında çok önemli bir yere sahip, nefsin terbiyesi ve tezkiyesi vazifesinin icrasıyla vazifelendirilmiş Mürşit-i Kamillere, evliyaullaha iftiralar atarak Müslümanların gönül dünyasından çıkarmaya çalışırlar. Her fırsatta İslami cemaatlere, tasavvufa ve tarikatlara vururlar.

2-Müslümanların itikat yönünden kurtuluşuna vesile olan; İslam’ın emir ve yasaklarının kolayca bilinmesini ve uygulanmasını sağlayan kurallar sistematiğini oluşturmuş mezhepleri “Peygamber zamanında mezhep mi?” vardı diyerek tartışmaya açar ve insanların kafasına şüphe sokarlar. 

3-Peygamber Efendimiz(sav)’in kati emirlerinin hilâfına “Onlar gökteki yıldız gibidir, hangisini takip ederseniz doğru yolu bulursunuz” dediği sahabelerine dil uzatırlar.

4-Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in hilâfına Hadis-i Şerifleri delil olarak almayıp bir kısmını kabul edip bir kısmını kabul etmeyerek Peygamber Efendimiz(sav)’i sıradanlaştırmaya çalışırlar.

5-Peygamberimizi, mezhep imamlarımızı, âlimlerimizi devre dışı bıraktıktan sonra “Kur'an bize yeter!” sloganıyla insanların karşısına çıkarak okudukları meallerle Ayet-i Kerimeleri heva ve heveslerine göre yorumlayarak Müslümanları felakete sürüklerler. Bu felaketlerden bazıları;

6 -İmanın altı şartı olan kaderi inkâr etmek; Hz. Allah(cc)’a mekan tayin etmek; kâbir sualine, kabir azabına, şefaate, sırata, hesaba, mizana inanmamak; Allah(cc) gaybı, enbiya veya evliyasına bildirmez demek; mucizeyi, kerametini kabul etmemek; Eshab-ı Kiramın hepsi cennetlik iken, herhangi birini kötülemek; Hz. Ebu Bekir(ra), Hazreti Ömer(ra), Hz. Osman(ra) ve Hz. Ali(ra) efendilerimizi sahabelerin en üstünü tutmamak ve onları sevmemek;

Miracı inkâr etmek; peygamberlerin günah işlediğini söylemek; Hz. Adem(as)’ın babası var demek; dört hak mezhebi, dindeki dört delili kabul etmemek; kâfirler cehennemde sonsuz kalmaz, cehennem ebedi değildir, demek; Hz.Allah(cc) ve Hz. Muhammed(sav)’in düşman olduklarına düşmanlık yapıp dost olduklarına dostluk yapmamak, İslam düşmanları anılınca rahmet okumak, onlardan övgüyle bahsetmek; enbiya ve evliyanın kabirlerine gidip onların hürmetine demeyi şirk saymak; ruhlar ve ölüler işitmez demek; Kur'an-ı Kerim okumak için abdestli olmaya gerek yoktur, demek; hayızlı kadın isterse oruç tutabilir, demek; Kur'an-ı Kerim ayetlerinin tarihsel olduğunu iddia etmek, hükümlerinin geldiği devire ait olduğunu söylemek gibi daha bir çok şeyi reddetmek.

Bir insanda yukarıda saydığımız hususların tamamı veya bir kısmı varsa o mutlak suretle imanivirüs etkisi altına girmiş demektir.

İmanivirüslerin neden olduğu hastalıklardan kurtulmanın çaresi tamamıyla Ehli Sünnet Vel Cemaat akidesine sıkı sıkıya bağlılıktır.

 

           

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.