1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları iftarda buluşturdu
İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları iftarda buluşturdu

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları iftarda buluşturdu

İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatı (IMGM), Bayır Diamond Hotel’de iftar programı düzenlendi.

A+A-

Düzenlenen iftar programına IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Yalman, AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ile çok sayıda STK temsilcisi, turizmciler ile davetliler katıldı.

ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

IGMG hakkında bilgi veren Genel Başkan Kemal Ergün, “İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları 1967 yılında Hannover merkezli bir üniversite mescidinde inşa edilmiş, sonra 8 tane üniversiteli gencimizin başlatmış olduğu bu çalışma Avrupa’nın birçok yerinde Avustralya’da, Kanada’da, Balkanlarda 2336 teşkilata varan yüzlerce resmi okulu, camileri ve üyeleri ile birlikte Anadolu irfanını gurbet diyarında etkin hale getirmek için tebliğ ve davet çalışmasını yapan dini sivil bir teşkilat haline gelmiştir. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları sabırla, sevgiyle, muhabbetle Efendimiz’in örnek yaşantısını, yaşamış olduğumuz coğrafyada adete yürüyen bir Kuran şeklinde topluma anlatmak için gece gündüz mücadele eden bireylerin oluşturmuş olduğu ciddi sivil toplum kuruluşlarından bir tanesidir.  Bizler yapmış olduğumuz çalışmalarda paylaşma duygusunun etkin hale gelmesini istiyoruz. Bugün dünyanın başına ne geliyor ise bencillikten gelmektedir. Bugün sömürülerin, işgallerin, bombaların her türlü işgallerin temelinde bencillik vardır. Onun için IGMG paylaşmayı ana düstur edinmiş, vermenin en büyük infak olduğuna, yeryüzünün yaşanabilir bir dünya olması için en önemli aktörlerinden bir tanesinin paylaşma olduğuna inanmaktadır. Bu manada kurulduğu günden bu yana hiç şüphesiz gurbette yaşayan IGMG mensupları veya Avrupa’da yaşayan bizlerin Anadolu’da olan akrabalarına kendi kazanımlarını ne kadar aktardıklarını biliyoruz” dedi

 Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu gerçekleştiren iftar programında bir konuşma yaparak İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatı’na çalışmalarında başarılar dileyerek düzenlenen programın hayırlara vesile olmasını diledi. (Ayşegül Ertul)

 

HABERE YORUM KAT