1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İspanya'daki Terör Saldırısına Tepkiler
İspanya'daki Terör Saldırısına Tepkiler

İspanya'daki Terör Saldırısına Tepkiler

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş:- "Bu insanlık dışı saldırılar millet, ırk ve ülke ayırmaksızın; inanç, ideoloji tanımaksızın, bütün insanlığı hedef almaktadır. Adı ne olursa olsun, amacını ne olarak ifade ederse etsin terör terördür. İnsanı hedef alan,

A+A-

ANKARA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Kurtulmuş, yaptığı yazılı açıklamada, "İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen hunhar saldırıyı şiddetle kınıyor, terör saldırısında yaşamını yitirenleri saygıyla anıyor, yaralananlara acil şifalar diliyorum." ifadesini kullandı.

Küresel bir sorun haline gelen terörün ortak düşman halini aldığını vurgulayan Kurtulmuş, "Bu insanlık dışı saldırılar millet, ırk ve ülke ayırmaksızın; inanç, ideoloji tanımaksızın, bütün insanlığı hedef almaktadır. Adı ne olursa olsun, amacını ne olarak ifade ederse etsin terör terördür. İnsanı hedef alan elleri kanlı bu örgütlerle istisnasız mücadele edilmelidir. Yapılması gereken, bu ortak düşmana karşı kararlı ve bilinçli olarak, ortak iradeyle karşı durmaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Terör saldırılarında vatandaşlarını kaybetmiş ve terörün acısını en derinden hissetmiş bir millet ve hükümet olarak, İspanya’yı en iyi anlayan ülkelerden biriyiz. Bu çirkin terör saldırısında yaşamını yitirenlerin ailelerine ve İspanyol halkına en içten taziye dileklerimi iletiyorum."

HABERE YORUM KAT