1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İsrail Askerleri 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı
İsrail Askerleri 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İsrail Askerleri 25 Filistinliyi Gözaltına Aldı

KUDÜS (AA) - İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da 25 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya...

A+A-

KUDÜS (AA) - İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da 25 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gece düzenlenen baskınlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 25 Filistinli gözaltına alındı.

- "Gözaltına alınanların çoğu çocuk"

Öte yandan Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşim Birimleriyle Mücadele Komitesi aktivistlerinden Bilal et-Temimi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, onlarca İsrail askerinin sabahın erken saatlerinde Nebi Salih beldesine baskın düzenlediğini çoğunluğu çocuk 10 kişiyi gözaltına aldığını söyledi.

Temimi, gözaltına alınan kişiler arasında İsrail askeri mahkemesince tutuklu yargılanan "Hanzala Cesaret Ödülü" sahibi Filistinli Ahed et-Temimi'nin akrabalarının da bulunduğunu, onlardan birisinin de İsrail askerleri tarafından daha önce vurularak yaralanan ve kafatası büyük zarar gören 15 yaşındaki Muhammed Fadl Temimi ile kardeşi olduğunu belirtti.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

HABERE YORUM KAT