1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İsrail-Filistin barışı için uluslararası konferans
İsrail-Filistin barışı için uluslararası konferans

İsrail-Filistin barışı için uluslararası konferans

Mısır Dışişleri Bakanı Şükri ile Fransız mevkidaşı Ayrault, Filistin ve İsrail arasındaki barış süreciyle ilgili düzenlenmesi planlanan uluslararası konferansı görüştü

A+A-

KAHİRE (AA) - Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri'nin, Fransız mevkidaşı Jean-Marc Ayrault ile Filistin ve İsrail arasındaki barış süreciyle ilgili düzenlenmesi planlanan uluslararası konferansı görüştükleri bildirildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Ayrault'un Şükri'yi aradığı ve ülkesinin İsrail Filistin barış süreciyle ilgili uluslararası konferans girişimine ilişkin ayrıntılı bilgi verdiği belirtildi.

Açıklamada, konferansın düzenlenmesi için sarf edilen ortak çabalarla ilgili olarak taraflar arasında koordinasyonun devamı konusunda anlaşıldığı ifade edildi.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, 30 Mayıs'ta Paris'te İsrail-Filistin barışının ele alınacağı bir uluslararası konferans düzenleneceğini bildirmişti. Ayrault, görüşmelere, ABD, Rusya, AB, BM, Arap Birliği, BM Güvenlik Konseyi ve yaklaşık 20 ülkenin yetkililerinin katılacağını açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT