1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Istac, Antalyalı Hukukçularla Buluştu
Istac, Antalyalı Hukukçularla Buluştu

Istac, Antalyalı Hukukçularla Buluştu

İstanbul Tahkim Merkezi, 9 ilin barolarınca düzenlenen etkinliklerin ardından son olarak Antalyalı hukukçularla bir araya geldi

A+A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), Ankara, Eskişehir, Denizli, Şanlıurfa, Kütahya, Aydın, Mersin, Çorum ve İstanbul barolarında düzenlenen etkinliklerin ardından bu kez Antalyalı hukukçularla buluştu.

ISTAC'dan yapılan açıklamaya göre, Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen konferans, avukatlardan ve geleceğin hukukçularından yoğun ilgi gördü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Antalya Barosu Başkanı Av. Polat Balkan, "Her aşaması öngörülebilen ve uyuşmazlıkları çok daha ayrıntılı bir şekilde ele alıp çözme olanağı sunan bağlayıcı, nihai, icra edilebilir nitelikte yargı hizmeti veren İstanbul Tahkim Merkezi ile ortak bir etkinlik yapmaktan mutlu olduk." ifadelerini kullandı.

İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı da ISTAC tahkimini anlattığı konuşmasında, Antalya'nın tahkim turizmi açısından avantajlarına dikkat çekti.

Akıncı, "ISTAC hızlı, uzmanlaşmış, esnek ve daima devlet mahkemelerine göre çok daha az masraflı bir yargılama hizmeti sunuyor. Avukat meslektaşlarımızın hakemlik yapabilmesine çok önem veriyoruz. Avukatlar ISTAC tahkiminde hakem, taraf vekili, uzman olarak görev yapıyor ve merkezimiz onlara iş kapısı yaratıyor. Ayrıca Antalya sahip olduğu turizm olanakları ile tahkim yapma açısından dünyanın en güzel yeri… Ben hayatımın en keyifli tahkimini Antalya'da yapmıştım." ifadelerini kullandı.

ISTAC Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mehmet Rifat Bacanlı da şunları kaydetti:

"Tahkim, avukat meslektaşlarımız ve hukukçular için yeni bir iş potansiyelidir ve hakem ücretleri de gayet tatmin edicidir. Ayrıca Antalya ilinin kendi içinde kendi atayacağı hakemlerle, şehir dışına çıkmadan ISTAC aracılığı ile davaları görmesinin önünde hiçbir engel yoktur. Tahkim hukuk mesleğinin geleceğidir ve sanayici için Endüstri 4.0 neyse hukukçu için tahkim de odur."


HABERE YORUM KAT