1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İstanbul'daki Kurt Kapanı-3 Operasyonu
İstanbul'daki Kurt Kapanı-3 Operasyonu

İstanbul'daki Kurt Kapanı-3 Operasyonu

Kent genelinde bin 600 polisin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada, 6 bin 427 kişinin GBT sorgulaması yapıldı, aranan 30 kişi yakalandı

A+A-

İSTANBUL (AA) - İstanbul'da gerçekleştirilen Kurt Kapanı-3 operasyonunda, 6 bin 427 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapılırken, aranması bulunan 30 kişi yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinesinde kent genelinde, 14.00-16.00 saatleri arasında düzenlenen uygulamaya 230 ekip halinde bin 900 polis katıldı.

Havacılık Şube Müdürlüğüne bağlı polis helikopteri, Deniz Şube Müdürlüğüne ait polis botları ve dedektör köpeklerin de yer aldığı operasyon kapsamında, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanları, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu tüm ilçelerdeki caddeler ve meydanlar, suç oranının yüksek olduğu semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada, uygulama ve denetim gerçekleştirildi.

Polis ekipleri, şüpheli görülen kişilerin GBT sorgulamasını yaparken, umuma açık bazı mekanlar ve iş yerlerinde de aramalar gerçekleştirdi.

Kurt Kapanı-3 operasyonunda, 6 bin 427 kişinin GBT sorgulamasının yapıldığı, çeşitli suçlardan aranan 30 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Ayrıca 7 ateşli silahın ele geçirildiği, bin 956 aracın kontrol edildiği, bunların 125'ine ceza işlemi uygulandığı, araç sürücülerine 30 bin 325 lira ceza kesildiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT