1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. "İtalya'da Politik Kördüğüm Reform Görünümünü Zayıflatabilir"
"İtalya'da Politik Kördüğüm Reform Görünümünü Zayıflatabilir"

"İtalya'da Politik Kördüğüm Reform Görünümünü Zayıflatabilir"

Fitch Ratings:- "BBB kredi notu ve durağan görünümle değerlendirilen İtalya'da gelecek yıl yapılması planlanan genel seçim çoğunluk hükümeti oluşturmaya yetmeyebilir"

A+A-

LONDRA (AA) - Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İtalya’da gelecek yıl yapılması planlanan genel seçimin ardından çoğunluk hükümeti kurulmasının zor olacağı, bunun da ekonomik görünümü baskılayabileceği uyarısında bulundu.

Kuruluştan yapılan açıklamada, "BBB" kredi notu ve "durağan" görünümle değerlendirilen İtalya’da gelecek yıl yapılması planlanan genel seçimin çoğunluk hükümeti oluşturmaya yetmeyebileceği belirtildi.

Açıklamada, son dönemdeki kamuoyu anketleri esas alınarak yapılan parlamento projeksiyonlarının ve Sicilya’daki bölgesel seçim sorunlarının potansiyel olarak istikrarsız bir koalisyon olasılığına işaret ettiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca İtalya’da mali ve ekonomik politikanın istikametinin büyük oranda ortaya çıkacak koalisyon kombinasyonlarına bağlı olacağına dikkat çekilerek, "Politik kördüğüm ekonomik reform görünümünü zayıflatabilir." ifadesine yer verildi.

HABERE YORUM KAT