1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İzmir'de İki Kadının Polis Tarafından Darbedilmesi
İzmir'de İki Kadının Polis Tarafından Darbedilmesi

İzmir'de İki Kadının Polis Tarafından Darbedilmesi

Konak ilçesinde motosikletli iki kişinin tacizine uğradıklarını ileri sürerek yardım istedikleri polisinin fiziki saldırısına maruz kalan iki kadının tacize uğradığı anların görüntüleri ortaya çıktı- Görüntülerde iki kadın sokakta yürüdüğü sırada motosikl

A+A-

İZMİR (AA) - Konak ilçesinde motosikletli iki kişinin tacizine uğradıktan sonra yardım istedikleri polisinde fiziksel saldırısına maruz kalan Derya Kılıç ve Seray Gürer'in tacize uğradığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Alsancak semtinde 10 Ağustos'ta 19 yaşındaki Derya Kılıç ile arkadaşı 22 yaşındaki Seray Gürer, kendilerini taciz ettiğini ileri sürdükleri motosikletli kişileri şikayet etmek isterken, Derya Kılıç'ın polis tarafından darbedilmesi olayına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, 120 iş yerinden 240 dakikalık güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

Şüphelilerin kimliklerini belirleyen ekipler Bornova ilçesinde operasyon düzenledikleri operasyonla motosiklet sürücüsü O.G. (24) ile arkada oturan S.Ç'yi gözaltına aldı.

Emniyetteki ifadesinden suçunu itiraf eden O.G. adliyeye sevk edildi, S.Ç. ise serbest bırakıldı.

- Taciz olayı güvenlik kamerasında

Taciz olayı güvenlik kamerasınca kaydedildi. Görüntülerde iki kadın yürüdüğü sırada motosikletti iki kişi geliyor ve sürücü Derya Kılıç'ı elle taciz ediyor.

- Olay

Konak ilçesi Alsancak Semtinde 10 Ağustos'ta gecesi, iki kadın, kendilerini taciz ettiğini ileri sürdükleri motosikletli kişileri şikayet etmek isterken, kadınlardan biri polis tarafından darbedilmiş, iki kadın, polisler ve kendilerini taciz ettiğini iddia ettiği motosikletli kişiler hakkında şikayetçi olmuş, polisler de "saldırı ve hakaret ettikleri" gerekçesiyle kadınlar hakkında şikayette bulunmuştu.

Olayla ilgili İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "Biz polis ve halk ilişkilerine çok önem veriyoruz. İzmir halkı ile ilişkilerimizin kimsenin yıpratmasına izin vermeyiz. "Kim hatalıysa, hukuk çerçevesinde gereken her şey yapılacaktır." ifadesini kullanmıştı.

HABERE YORUM KAT