1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İzmir'de Ünilig Heyecanı
İzmir'de Ünilig Heyecanı

İzmir'de Ünilig Heyecanı

2016-2017 sezonu Ünilig Yaz Spor Oyunları'nın finallerinde, 3 branşta daha birinciler belli oldu

A+A-

İZMİR (AA) - Spor Genel Müdürlüğünün branş federasyonları iş birliği ile gerçekleştirdiği 2016-2017 sezonu Ünilig Yaz Spor Oyunları'nın finallerinde, 3 branşta daha dereceye girenler belli oldu.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından yürütülen futsal, tenis, korumalı futbol, sutopu ve ragbi branşlarının yanı sıra ilgili federasyonlar tarafından organize edilen basketbol, voleybol, masa tenisi ve hentbolda heyecan İzmir'de devam ediyor.

Organizasyonda Korumalı futbol, sutopu ve ragbinin ardından bugün de futsal, tenis ve basketbolda dereceye girenler belirlendi.

Basketbolda kadınlarda Giresun Üniversitesi ilk sırayı elde derken, İstanbul Ticaret Üniversitesi ikinci, 19 Mayıs Üniversitesi üçüncü oldu. Erkeklerde Beykent Üniversitesi birinci olurken, İstanbul Teknik Üniversitesi ikinciliği, Yaşar Üniversitesi ise üçüncülüğü elde etti.

Kadınlar futsalda ilk 3 sıra Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve Siirt Üniversitesi'nden oluştu. Erkeklerde 1. Lig'de Beykoz Üniversitesi Süper Lig'e çıkarken, Süper Lig'de ise İstanbul Üniversitesi birinciliğe ulaştı.

Teniste ise kadınlar ve erkeklerde birinciliği Aydın Üniversitesi elde etti.

Organizasyon 4 Mayıs'a kadar devam edecek.

HABERE YORUM KAT