1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kahramankazan'da Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtım Toplantısı
Kahramankazan'da Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtım Toplantısı

Kahramankazan'da Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtım Toplantısı

ANKARA (AA) - Kahramankazan ilçesinde iki mahalleyi kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.Kahramankazan Belediye Toplantı...

A+A-

ANKARA (AA) - Kahramankazan ilçesinde iki mahalleyi kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.

Kahramankazan Belediye Toplantı Salonunda düzenlenen ve mahalle sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıya, Kaymakam Engin Aksakal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile Belediye Başkanı Lokman Ertürk de katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Şen, proje hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Başkan Ertürk, yaptığı konuşmada, Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilçenin çehresinin değişeceğini ifade ederek, proje gerçekleştikten sonra vatandaşların kullanım ömrünü tamamlamış yapılar yerine daha modern ve konforlu yapılara kavuşacağını söyledi.

Ertürk, şunları kaydetti:

"523 dönümlük bir alanı kapsayan projenin yapılacağı bu bölge, ilçemiz ticaret ve yaya trafiğinin kalbi konumunda olan bir bölge. Ancak buralarda eski yapılar, dar yollar ve ömrünü tamamlamış binalar da bulunuyor. Bu proje ile burada Türkiye’nin parlayan yıldızı Kahramankazan’a yakışan modern ve çağdaş yapılar ve alanlar oluşturacağız. Buralarda yaşayan ve iş yerleri bulunan vatandaşlarımız, proje sonrasında yine yaşadıkları ve iş yerlerinin bulunduğu alanlarda daha modern ve lüks konutlarda yaşamaya devam edecek. Kimse mağdur olmayacak. Aksine tüm hak sahiplerinin evleri ve iş yerleri daha da değerlenecek. Oluşturacağımız proje ofisinde yetkili arkadaşlarımız, her gün vatandaşlarımıza projeyi anlatacak. Böylece kimsenin kafasında bir soru işareti kalmayacak. Bu projeyi vatandaşlarımızla birlikte yapacağız. Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, yapacağı kentsel dönüşüm projesiyle bu alanda yine örnek olacak."

HABERE YORUM KAT