1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Karaman'da Çiftçilere Güvenli İlaçlama Eğitimi Anlatıldı
Karaman'da Çiftçilere Güvenli İlaçlama Eğitimi Anlatıldı

Karaman'da Çiftçilere Güvenli İlaçlama Eğitimi Anlatıldı

KARAMAN (AA) - Karaman'da Ziraat Odasında "Güvenli Zirai İlaç Kullanımı ve Yapılan Son Düzenlemeler" konulu eğitim semineri düzenlendi.Ziraat Odası Toplantı...

A+A-

KARAMAN (AA) - Karaman'da Ziraat Odasında "Güvenli Zirai İlaç Kullanımı ve Yapılan Son Düzenlemeler" konulu eğitim semineri düzenlendi.

Ziraat Odası Toplantı salonunda düzenlenen toplantının açılışında konuşan Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, bir tarım kenti olan Karaman'da çiftçilerin yeniliklerden haberdar olmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Çiftçilerin bilgilendirilmesi için sık sık bu tür eğitim toplantıları düzenlediklerini ifade eden Muğlu, şunları kaydettti:

"Tarım Karaman'ımızda lokomotif sektördür. Biz üretmezsek ilimiz zor duruma düşer. En büyük sivil toplum örgütüyüz. Elma başta olmak üzere ürünlerimiz ülkemizin ve dünyanın her tarafında tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Maalesef zirai ilaçlama olmadan ürün alınmıyor.

Daha verimli ve kaliteli bir ürün elde etmek, hem üretici açısından hem de tüketicisi açısından büyük önem taşıyor. Çiftçimiz tarafından üretilen ürünlerin tüketici açısından güvenilir olmasına önem veriyoruz. Bu toplantının da amacı sizleri bu konuda bilgilendirmek. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Bilgi paylaşınca güzeldir, faydalıdır. Sizlerde buradan edindiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla, komşularınızla paylaşın."

Toplantıda Türkiye Ziraat Odaları Birliği Teknik Müşavir Yardımcısı Neşe Tezen, " Eğitim toplantılarının önemi", Zirai Mücadele İlaçları Üreticileri Derneği(ZİMİD) Temsilcisi Burcu Hamleci " Zirai Mücadele İlaçlarının Güvenli ve Sürdürebilir Kullanımı", Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Temsilcisi Hüseyin Akyazı'da "Üretici Kayıt Defteri ve Yapılan Son Düzenlemeler" hakkında sunum yaptı.

HABERE YORUM KAT