1. HABERLER

  2. YEREL

  3. KARATAY HOBİ BAHÇELERİ’NDE EKİM ZAMANI
KARATAY HOBİ BAHÇELERİ’NDE EKİM ZAMANI

KARATAY HOBİ BAHÇELERİ’NDE EKİM ZAMANI

Şehir hayatının stresinden bir nebze uzaklaşarak toprakla uğraşmak ve yeşille iç içe vakit geçirmek isteyenler; Karatay Belediyesi Saraçoğlu ve Karaaslan Hobi Bahçelerine yoğun ilgi gösteriyor.

A+A-

Şehir hayatının stresinden bir nebze uzaklaşarak toprakla uğraşmak ve yeşille iç içe vakit geçirmek isteyenler; Karatay Belediyesi Saraçoğlu ve Karaaslan Hobi Bahçelerine yoğun ilgi gösteriyor. Sebze fidelerinin ekim zamanının yaklaşması ile birlikte hobi bahçelerinde büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Karatay Belediyesi’nin vatandaşlara ekim ve dikim yapmaları için  tahsis ettiği Hobi Bahçelerinde sebze fidelerinin dikimi için çalışmalar hızla devam ediyor.

Saraçoğlu Hobi Bahçesini ziyaret eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli bahçelerde ekim dikim hazırlığı yapan vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Hançerli mevsim şartları itibarı ile vatandaşların hobi bahçelerine yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Başkan Hançerli, “Saraçoğlu Hobi Bahçesi’nde 431, Karaaslan Hobi Bahçesinde 240 parselde hemşerilerimiz havaların ısınması ile birlikte bahçelerinde hem piknik yapıyorlar hem de ekim dikim faaliyetleri ile ilgili olarak toprağın sürülmesi, damla sulama sistemlerinin yerleştirilmesi işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Hemşerilerimiz hafta sonlarını değerlendirerek hoşça vakit geçiriyorlar" dedi.

BİREYSEL AİLE PİKNİK BAHÇELERİ YAKINDA HİZMETE AÇILIYOR

 Karaaslan Hobi Bahçelerinin yanında 97 Bin m²’lik alan içerisinde 100’er m² büyüklüğündeki 466 adet Aile Piknik Bahçesinin yapımı hızla sürdüğünü dile getiren Başkan Hançerli, ücretsiz olarak hizmet verecek piknik bahçelerinin içerisinde mangal, kamelya, lavabo ve peyzaj bitkileri olduğunu; ortak alanlarda, basketbol sahası, EPDM zeminli çocuk oyun alanı, bay-bayan mescit, gibi sosyal donatı alanlarının bulunduğunu söyledi. Başkan Hançerli Bireysel Aile Piknik Bahçelerinin vatandaşlara müstakil evlerinin bahçesinde piknik yapıyor gibi aile mahremiyeti içerisinde güzel bir gün geçirme imkanı sunacağına dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT