1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kırşehir'de Genel Asayiş Ve Güvenlik Uygulaması
Kırşehir'de Genel Asayiş Ve Güvenlik Uygulaması

Kırşehir'de Genel Asayiş Ve Güvenlik Uygulaması

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde asayiş ve güvenlik denetimi yaptı.Polis...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde asayiş ve güvenlik denetimi yaptı.

Polis ekiplerinin yaptığı uygulamalarda, iş yerleri, şahıs ve araç kontrolleri, günü birlik evler, okul çevreleri, oyun salonları, internet kafeler, bakkal ve tekel bayiler ile park ve bahçeler incelendi.

Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, günü birlik kiralanan evler uygulamasında 23 adresi denetlerken, günlük ev kiralayan bir kişiye 5 bin 191 lira cezai işlem uygunladı.

Güvenli eğitim uygulamasında da bin 28 şahıs, 83 iş yeri, 32 araç kontrol edilerek 26 şahsa adli, 14 iş yerine ise idari işlem yapıldı.

Yasa dışı bahis uygulamasında 478 şahıs ve 80 iş yeri, umuma açık yerler uygulamasında 949 şahıs ve 93 iş yeri kontrol edilerek 3 kişiye 327'şer lira para cezası verildi.

Eğitim kurumlarının çevresindeki internet kafe ve oyun salonlarının denetlenmesi, okul civarlarında kesici ve delici alet taşınması ile ilgili yapılan uygulamalarda da 51 kişiye uyarı, 5 kişiye de kanunları ihlalden dolayı 227'şer lira idari para cezası uygulandı.

Uygulamada 1 bakkala da 18 yaşından küçüklere sigara satışı yapmaktan adli ve idari işlem yapıldı.

Uygulamaların yoğunlaşarak devam ettiği okulların açıldığı tarihten itibaren, 52 internet kafe, 29 oyun salonu, 8 iddia bayi, 26 bakkal ve tekel bayi, 10 kahvehane, 72 park ve bahçe denetlendi.

HABERE YORUM KAT