1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kocaeli'de "Pislikçilik" Yöntemiyle Hırsızlık
Kocaeli'de "Pislikçilik" Yöntemiyle Hırsızlık

Kocaeli'de "Pislikçilik" Yöntemiyle Hırsızlık

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki bir bankada sıra bekleyen kişinin "pislikçilik" adı verilen yöntemle 30 bin lirası çalındı. Tütünçiftlik...

A+A-

KOCAELİ (AA) - Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki bir bankada sıra bekleyen kişinin "pislikçilik" adı verilen yöntemle 30 bin lirası çalındı.

Tütünçiftlik Mahallesi'ndeki bir bankaya para yatırmak için giden Kerim Canlı'ya bir kişi, üzerine bir şeyin dökülmüş olduğunu söyledi. Bunun üzerine Canlı, montunu çıkararak temizlemeye başladı.

Şüphelilerden biri, meşgul olmasından yaralandığı Canlı'nın 30 bin lirasını alarak, hızla bankadan ayrıldı.

Polis, Canlı'nın şikayeti üzerine bankanın güvenlik kameralarını inceleyerek, olaya karıştığı belirlenen 3 şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Canlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, bankada sıra beklediği sırada, bir kişinin "yerde çikolata pisliği" olduğunu, bunun kendisinden döküldüğünü söylediğini anlatarak, "Ben de yere baktım, 'Acaba çocuğumun çikolatası cebimde var da onlar mı eridi' diye düşündüm. Biri 'Arkanda kusmuk izleri var, çıkar montunu silelim' dedi. Elimdeki parayı vezneye koydum. Montumu çıkarttım." dedi.

Daha sonra montu şüphelilerden birinin yardımıyla sildiğini, bu esnada paranın çalındığını söyleyen Canlı, şüphelilerin bir an önce bulunmasını istediğini ifade etti.


HABERE YORUM KAT