1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya 4 Büyük Fuara Hazırlanıyor
Konya 4 Büyük Fuara Hazırlanıyor

Konya 4 Büyük Fuara Hazırlanıyor

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından, 19 - 22 Nisan 2018 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası - Tüyap Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan, Konya Gayrimenkul – İnşaat – Kent – Mobilya Fuarlarının tanıtımı yapıldı.

A+A-

Grand Hotel’de düzenlenen tanıtım toplantısına: TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yıldız, Müteahhitler Birliği Derneği (KOMÜT) Başkanı Şaban Topal, Mimarlar Odası Konya Şube başkanı Armağan Güleç Korumaz, Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Başaran, Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Erkuş ve İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kalaycı katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Yıldız, fuarlara yurtiçi ve yurtdışından 40 bine yakın ziyaretçi beklediklerini söyledi.

YEREL PİYASAYI CANLANDIRMASINI BEKLİYORUZ

Fuarların sektörler arasında sinerji yaratacağını belirten Genel Müdür Yardımcısı Yıldız, sözlerine şöyle devam etti: “Eş zamanlı düzenlenecek olan Konya Gayrimenkul, İnşaat, Kent ve Mobilya Fuarları sektörler arasında sinerji yaratacak. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren onlarca tedarikçi firmanın, gayrimenkul, mobilya- dekorasyon firmalarının ve Türkiye'nin dört bir yanından gelecek olan belediye başkanları, daire başkanları ve ilgili müdürlüklerin buluşacağı fuarda, yeni iş birliklerinden doğacak etkileşimin yerel piyasayı da canlandırmasını bekliyoruz. İnşaat firmaları dışında, bankalar, gayrimenkul değerleme kuruluşları ve emlakcılar da fuarda yerini alacak. Günümüzde ciddi önem kazanan kentsel dönüşüm konusunda da ziyaretçiler fuarda bilgilendirilecekler. Bu yıl 40 bin metrekarelik alanda 217 firmanın katılımıyla hazırlanan fuarlara, yurt içi ve yurt dışından 40 bine yakın ziyaretçi bekliyoruz.”

TOPAL: ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ

Müteahhitler Birliği Derneği (KOMÜT) Başkanı Şaban Topal ise, “ Fuara yaklaşık 40 bin ziyaretçi bekliyoruz. KOMÜT üyeleri 2 hall de hizmet verecek. Fuarda ilk defa örnek daire yapan arkadaşlarımız yer alacak. KOMÜT olarak fuarda elimizden gelenin en iyisini yapacağız” diye konuştu.

KORUMAZ: FUARLAR ŞEHİR EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR

Mimarlar Odası Konya Şube Başkanı Armağan Güleç Korumaz da, “Mimarlar Odası Konya Şubesi olarak, yönetime geldiğimiz günden itibaren üzerimize ne düşüyorsa yapmak için göreve geldik. Fuarlar hem kente hemde mimarlık alanına katkılı olan şeyler. Bu tür organizasyonlara destek olmak en büyük görevimiz diye konuştu.

BAŞARAN: KONYA’NIN BÖYLE ORGANİZASYONLARA

İHTİYACI VAR

Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Başaran ise, “3 defa çözüm ortağı olarak fuara dahil oluyoruz. Konya’nın böyle organizasyonlara ihtiyacı var. Şehrin tüm ileri gelenlerinden organizasyonlara sahip çıkmasını istiyoruz. Yaklaşık 50 üyemiz fuarda yerini alıp start açacak” şeklinde konuştu.

ERKUŞ: ÜLKE VE DÜNYA’DA MARKA BİR FUAR OLACAK

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Erkuş da, “Fuarların Konya ekonomisine katkı verdiğini görmekteyiz. Ülke ve Dünya’da marka bir fuar olacak. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

KALAYCI: KONYA İÇİN İKİNCİ BÜYÜK FUAR

Son olarak İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kalaycı konuştu. Kalaycı, “ Oda olarak fuarda desteklerimizi vereceğiz. Konya için ikinci büyük fuar. Katılım ve üye olarak destek sunuyoruz” diye konuştu.

HABER: UĞUR SARI

HABERE YORUM KAT