Konya ASKF, "En"leri açıkladı
Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), cumartesi günü yapılacak 2016 ve 2017 yılının enleri ödül töreninin toplantısını gerçekleştirdi. Federasyon başkanı Remzi Ay, beraberindeki yöneticilerle bir araya gelerek, toplantının içeriği ve ödül alacak isimleri açıkladı. Başkan Ay, “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz yılın enleri spor adamları ödül töreni, geçtiğimiz sezon bakan beyin toplantılarına denk geldiği için gerçekleşemedi. Biz de bu sezon ikisini birden yapmayı düşünüyoruz” dedi.
2016-2017 YILINDA AMATÖR SPORUN “EN” İYİLERİ
MERHUM FAİK ÖZKÖKSAL ONUR ÖDÜLÜ
Yakup CANBOLAT Konya Valisi
Göreve başladığı günden beri Konya Sporuna ve amatör spora vermiş olduğu desteklerden dolayı
ASKF VEFA ÖDÜLÜ
Uğur KALELİ (Konya Milletvekili)
İçimizden biri olan ve Konya Demirspor, Selçukspor kulüplerinde yıllarca futbol oynayıp Konya Sporumuza verdiği desteklerden dolayı
Ömer ÜNAL (Konya Milletvekili)
İçimizden biri olan ve Medaş Tek Meramspor'da uzun yıllar futbol oynayan, Konya Sporuna vermiş olduğu desteklerden dolayı
AMATÖR SPORA HİZMET ÖDÜLÜ
Mustafa ŞAHİN (Selçuk Ünv. Rektörü)
Selçuk Üniversitesi Spor Kulübünü tekrar hayata geçirmesi ve tesislerini amatör spor kulüplerin hizmetine açmasından dolayı
Şükrü YAMAN (Konya İl Emniyet Müdürü)
Göreve geldiği günden beri amatör sporun içinde olan, salon ve saha müsabakalarına göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı
MERHUM İLHAMİ COŞKUN SPOR ADAMI ÖDÜLÜ
Uğur İbrahim ALTAY (Selçuklu Belediye Başkanı)
Türkiye'nin en büyük amatör spor kulüplerinden birini şehrimize kazandırdığı, yapmış olduğu spor tesisleri ile gençliğe ve amatör spora vermiş olduğu desteklerden dolayı
Hasan KILCA (Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri)
İçimizden biri olan ve Medaş Tek Meramspor'da uzun yıllar futbol oynayan, Konya Sporuna Büyükşehir Belediyesi olarak vermiş olduğu desteklerden dolayı
MERHUM SEYFİ ERKAN SPOR ADAMI ÖDÜLÜ
Dr. Mehmet OĞUZ- Çumra Belediye Başkanı
Mehmet YAKA- Karapınar Belediye Başkanı
Göreve başladığı günden itibaren spora hizmet alanında yapılan yatırımların ve hizmetlerin gerçekleşmesi ile Amatör Spora verdiği destek ve katkılarından dolayı
MERHUM İSMAİL MIRZA SPOR ADAMI ÖDÜLÜ
Hacı İbrahim SAMUR Geçmiş de amatör spora büyük katkıları olan ve federasyonumuzda uzun yıllar yöneticilik yapan aynı zamanda futbol il temsilciliği görevi de yapan değerli spor adamı, kıymetli abimizin verdiği hizmetlerden dolayı…
Hüseyin ŞAHİN 1980 yılından beri Demirsporda masörlük ve malzeme sorumlusu olarak görev yapan emektar spor adamımız
Naci RENKLİBAY (Konya sporuna hem antrenör, hem de sporcu olarak hizmet veren aynı zamanda sayısız sporcular yetiştiren değerli hocalarımıza…)
KONYA AMATÖRÜNDEN PROFESYONELLİĞE
(Konya amatöründen yetişip profesyonel ligde takım kaptanlığına kadar yükselen, Konyasporu süper lig ve Avrupa arenasında en iyi şekilde temsil eden sporcularımız)
2016 yılı: Selim AY
2017 yılı: Ömer Ali ŞAHİNER
2016-2017 YILI HİZMET ÖDÜLLERİ
YILIN EN İYİ YÖNETİCİSİ
2016 Yılı
İzzet SOYDABİRCAN (Konya Engelliler Gücü Spor Kulübü Başkanı)
Ampute futbola ilimizde zor şartlar altında 7 yıldır hem başkanlık hem yöneticilik olarak hizmet etmelerinden dolayı
2017 yılı
Mustafa METİN (Karakartal Spor Kulübü Başkanı)
U-16 futbol branşında ilimize Türkiye ikinciliğini kazandıran sayın başkanımıza şükranlarımızı sunarız.
GENÇLİĞE HİZMET ÖDÜLÜ
-Selçuklu Diriliş Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü
Kurulduğu günden bu güne gençliğe yapmış olduğu spor yatırımları ile toplamda 9 branşta hizmet ederek adından gururla bahsedilen kulübümüz.
YILIN EN İYİ İL TEMSİLCİSİLERİ
2016 yılı
Hakkı MERMER (Taekwondo)
2017 yılı
Mehmet ALTUNSARI (Wushu )
YILIN EN İYİ HAKEMİ
2016 yılı
Rıdvan TOP - Futbol İl Hakemi
2017 yılı
Şaban ÇEKİÇ - Futbol İl Hakemi
Konya amatör kümelerde gösterdiği başarılı yönetiminden dolayı hakemlerimize şükranlarımızı sunarız.
YILIN EN İYİ ANTRENÖRLERİ
2016 yılı
Ahmet BİLGİN - (Atıcılık Sporu dalında )
2017 yılı
Mehmet EMEKLİ – Wushu dalında Karapınar Belediyespor antrenörü
Branşlarında Konyamıza ulusal ve uluslar arası dereceler kazandıran sporcularımızın yetişmesinde göstermiş oldukları üstün gayretlerinden dolayı
2016-2017 YILINDA SPOR BRANŞLARINDA “EN” İYİLER
YILIN EN İYİ TAKIMLARI
2017 yılı
Selçuklu Belediye Spor Hokey takımı erkeklerde 2016-2017 yılında hem salon hem açık alanda ki başarısı ile Türkiye süper ligine çıkmasından dolayı)
Karakartallarspor (U-16 ligi Türkiye futbol şampiyonasında ilimize 2. Lik kazandıran takımımız)
YILIN EN İYİ SPORCUSU
2016 yılı
Kenan SİNAV SELÇUK Spor Kulübü Sporcusu
Yıllarca ilimiz amatör sporuna başarılı bir futbolcu olarak verdiği hizmetlerin yanı sıra örnek ve beyefendi bir sporcu kimliğine sahip olması nedeni ile.
2017 yılı
Abdullah ENSAR Selçuklu Belediye Spor Kulübü Hokey Takımı Kalecisi
Takımında göstermiş olduğu başarıları Avrupaya taşıyan ve Milli takımda Avrupanın en iyi kalecisi seçilen ..
YILIN EN İYİ ATICISI
2016 yılı
Nur Banu ÖZPAK ve Deniz ÜSTÜNDAĞ
Azerbeycan'da yapılan tüm dallar gençler dünya kupasında (skeet) ferdi olarak 1.olan sporcularımız
2017 yılı
Salih HAFIZ, Kemal MADENCİOĞLU ve Onur ATAK
Trap skeet genç erkekler dünya şampiyonasında takım halinde 2. Olan sporcularımız
YILIN EN İYİ ATLETİ
2016 yılı
Osman Can ÖZDEVECİ- Romanya'da yapılan 16. Avrupa gülle atma şampiyonasında 1. olarak ülkemize derece getiren sporcumuz
2017 yılı
Yonca KUTLUK- İstanbul Balkan Yıldızlar şampiyonası 2000 metre engelli yarışmasında ülkemize 1. Olarak madalya kazandıran sporcumuz
YILIN EN İYİ BİSİKLETÇİSİ
2016 yılı
Nazım BAKIRCI- Uluslar arası 2. Mersin turnuvasında ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
2017 yılı
Ahmet ÖRKEN- Tour Of Qinghaki Lake Yol yarışında ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ CİMNASTİKCİSİ
2017 yılı
Emirhan DANIŞ ve Elif Ceren ÇOLAK
U-12 yaş gurubunda Portekizde yapılan scala cup trampolin jimnastik uluslar arası turnuvasında derece alan sporcularımız
YILIN EN İYİ HALTERCİSİ
2016 yılı
Ayşegül ÇAKIN- Malezya'da düzenlenen yıldızlar dünya halter şampiyonasında 58 kiloda ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
2017 yılı
-Dilara NARİN
Kosova'da düzenlenen yıldızlar U-15- U-17 dünya halter şampiyonasında 75 kiloda ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
-Nuray LEVENT
Kosova'da düzenlenen yıldızlar U-15- U-17 dünya halter şampiyonasında 63 kiloda ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ JUDOCUSU
2016 yılı
Bilal ÇİLOĞLU -Bosna Hersek'te yapılan Avrupa Kupası şampiyonasında 57 kiloda ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
2017 yılı
Ahmet Şahin KABA -Antalya'da yapılan büyükler dünya grand prix turnuvası 60 kiloda 3. Olan sporcumuz.
YILIN EN İYİ KARATECİSİ
2016 yılı
Ziya YAŞAR- Slovenya'da yapılan dünya kupası müsabakasında 84 kiloda 2. olan sporcumuz
2017 yılı
Nisa Nur APALAK- İstanbul'da yapılan 22. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonasında 40 kiloda ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ ÖZEL SPORCUSU
Alperen Mehmet ÇELİK- Ankara'da yapılan özel sporcular atletizm şampiyonası 4x400 bayrak yarışında ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ KİCK BOKSÇUSU
2016 yılı
Selcan TANRIVERDİ- İrlanda'da yapılan gençler kick boks Dünya şampiyonasında +70 kiloda ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
2017 yılı
Sabriye GÜR- Makedonya'da düzenlenen gençler kick boks Avrupa şampiyonasında 70 kiloda ülkemizi temsil ederek 2. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ BEDENSEL ENGELLİSİ
2016 yılı
İlker TUZCU
Emine SEÇKİN
Hollanda'da yapılan Bedensel Engelliler Badminton Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcularımız.
2017 yılı
Nurgül BİLEK- Londra'da yapılan Para-Teakwondo Dünya şampiyonasında ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz.
YILIN EN İYİ TAEKWONDOCUSU
2016 yılı
Serin Olgun KAHVECİ- Peru'da düzenlenen Dünya Taekwondo Pume şampiyonasında ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
2017 yılı
Zeliha AĞRIS- Güney Kore'de düzenlenen Dünya Taekwondo şampiyonasında büyük bayanlarda 53 kiloda ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ İŞİTME ENGELLİ SPORCUSU
2016-2017 yılı
Abdullah SEVİN. Ali Rıza KARACA, Batuhan ŞİMŞEK, Mehmet Ali YİĞİT, Mehmet UYSAL, Selver ŞEKER,
Samsunda yapılan 23 ve 24. İşitme engelliler yaz olimpiyatlarında takım halinde derece alan sporcularımız.
YILIN EN İYİ GÖRME ENGELLİ SPORCUSU
Recep ÇİFTÇİ - İngiltere'de düzenlenen Görme Engelliler arası Judo Avrupa şampiyonasında 60 kiloda ülkemizi temsil ederek 3. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ GÜREŞÇİSİ
Osman YILDIRIM –Macaristan'da düzenlenen U-23 Avrupa Güreş şampiyonasında 130 kilo grokoromen dalında ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ VÜCUT GELEŞTİRME SPORCUSU
Enes AY –Polonya'da düzenlenen bilek güreşi Avrupa şampiyonasında sağ el 55 kiloda 18-21 yaş arası ülkemizi temsil ederek 1. olan sporcumuz
YILIN EN İYİ WUSHU SPORCUSU
2016 yılı
Raziye Nur EMEKLİ -2. Dünya Tai şampiyonasında ülkemizi temsil ederek 3. olan sporcumuz
2017 yılı
Ahmet TETİK-Gürcistan'da düzenlenen Avrupa şampiyonasında 65 Tui shoo dalında ülkemizi temsil ederek 2. olan sporcumuz
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.