1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Konya sağlık üssü olacak
Konya sağlık üssü olacak

Konya sağlık üssü olacak

Karatay’da temeli atılan Şehir Hastanesi’nin 2019 yılının başında açılması planlanıyor. Hastane Konya Eğitim Araştırma Hastanesi olarak hizmet verecek

A+A-

2,5 YIL İÇİNDE TESLİM BEKLENİYOR

Karatay Entegre Sağlık Kampüsü’nün (Şehir Hastanesi) inşaatı hızlı bir şekilde ilerliyor. İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, “Oraya yeni bir hastane değil, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınacak. Binanın işletmesini 29 yıl boyunca ilgili firma yapacak ve ardından Sağlık Bakanlığına teslim edilecek. Sağlık hizmeti tamamen Sağlık Bakanlığının bünyesinde olacak. Güvenlik, temizlik gibi yan işletmeler ise firma tarafından üstlenilecek” diye konuştu. 

ŞEHİR TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Toplamda 838 yatak olacağını ifade eden Küçükkendirici, yoğun bakım yatakları ve ilaveler ile birlikte bin yatağı aşkın bir yatak kapasitesi ile hizmete başlayacaklarını söyledi. 2 bin araçlık kapalı otoparkın da olacağını vurgulayan Küçükkendirici, “Şu anki aktif kullanılan çevre yolu üzerine hastanenin kurulması ilçelerin ulaşımını kolaylaştıracak. İl dışından gelen insanların il merkezinde oluşturduğu trafik yoğunluğu da azaltılmış olacak” dedi.

ACİL SERVİSE KOLAY ULAŞIM

Hastanenin ana girişi güneyde, acil girişi kuzeyde olarak planlandı. Hastane ve poliklinik ana girişlerinde iki kule arasında geniş bir avlu oluşturulacak olup, yeşil bekleme alanları planlandı. Acil servis çevre yoluna paralel, yoldan kolayca okunabilen ve iki ayrı yerden kolayca ulaşılabilen bir alanda tasarlandı. Yeni konsept projede poliklinikler genel ve kadın doğum- çocuk olarak ikiye ayrılmış ve böylece hasta yoğunluğu da ikiye bölünmüş olacak. (Derya Demir)

image30.jpgimg-20161004-wa0010_587.jpgimg-20161004-wa0012_589.jpgimg-20161004-wa0014_591.jpgkonya_cephe_perspektifi_596.jpgkonya_merkezi_koridor_0_597.jpg

 

manset.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum