1. HABERLER

  2. YEREL

  3. KONYA'DA SU FİYATLARINDA İNDİRİM
KONYA'DA SU FİYATLARINDA İNDİRİM

KONYA'DA SU FİYATLARINDA İNDİRİM

Konya Büyükşehir Belediyesi enflasyon ile mücadeleye destek için otopark ve su ücretlerinde indirime gitti. Yüzde 10’luk indirim sonrasında su fiyatları 7-8 ay öncesine döndü. Şimdi gözler indirimin 2,5 ay ile sınırlı kalıp kalmayacağında...

A+A-

Büyükşehir Belediyesi enflasyona destek için otopark ve su ücretlerinde indirime gitti. Yüzde  10’luk indirim sonrasında su fiyatları 7-8 ay öncesine döndü. Şimdi gözler indirimin 2,5 ay ile sınırlı kalıp kalmayacağında

SUDA 7 AY ÖNCEKİ FİYATLAR

Enflasyonla mücadeleye destek olmak adına Büyükşehir Belediyesinin almış olduğu karar çerçevesinde su fiyatlarında yüzde 10’luk indirime giden KOSKİ, suyun metreküpünde 40 kuruşluk indirime imza attı. 1 metreküp su 3 lira 96 kuruştan, 3 lira 56 kuruşa inerken, yılbaşından buyana enflasyon çerçevesinde suya yapılan zamlar da bu indirimle birlikte erimiş oldu. Konya’daki su fiyatları böylece 1 Mart’taki fiyatlarına yeniden indi.

KONYA MERKEZDE YENİ SU TARİFESİ

ABONE                     M3/ TL

Mesken Aboneleri      3,56

İş Yeri Aboneleri        8,09

İnşaat Aboneleri         6,47

Çevre Sulama             2,14

Resmi Daire                5,35    

Dernek-Vakıf             0,89

Okullar                       3,56

Engelli-Mesken          1,79

Şehit yakını                0,89

 

dsc_0164.jpg

TABELALAR DEĞİŞMEDİ AMA…

KONBELTAŞ da otoparklarda indirime gitti. Buna göre yılsonuna kadar açık ve kapalı otoparklarda fiyatlarda en az yüzde 10’luk indirim uygulanacak. Dün başlayan uygulama çerçevesinde vatandaşlar otoparklardan indirimli tarifelerden yararlandı. İndirim şimdilik yılsonuna kadar olacağı için tarife tabelalarında bir değişiklik yapılmadı. Büyükşehir Belediyesi enflasyonla mücadeleye destek için ayrıca KAFEM’lerdeki fiyatlarda da indirim uyguluyor.

FİYATLAR YENİDEN ARTAR MI?

Büyükşehir Belediye Başkanı U. İbrahim Altay, hükümet tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na da destek verdiklerini hatırlatarak, “KOSKİ su fiyatlarında yüzde 10’luk bir indirim gerçekleştirdik. Bu sadece Konya merkezde değil tüm ilçeleri içerisine alan bir hizmet” dedi. İndirimden memnun olan vatandaşlar ise bu uygulamanın 2,5 ayla sınırlı kalmamasını istiyor. Yılbaşında fiyatların artıp artmayacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

HABERE YORUM KAT