1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Köylü Kadınlar İstiridye Mantarı Üretecek
Köylü Kadınlar İstiridye Mantarı Üretecek

Köylü Kadınlar İstiridye Mantarı Üretecek

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, köylü kadınların üretime aktif bir şekilde katılımı...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, köylü kadınların üretime aktif bir şekilde katılımı sağlamak amacıyla istiridye mantarı üretimi için proje hazırladıklarını bildirdi.

Ekicioğlu, Kırşehir 4. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı alanında gazetecilere yaptığı açıklamada, il genelinde istihdamı artırmak ve iş dünyasının gelişimi sağlamak için farklı projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Kırşehir'in de dahil edildiği Konya Ovası Projesi (KOP) doğalgaz hattının Kırşehir'den de geçmesi nedeniyle Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında hazırladıkları projeleri ilgili kurumlara ilettiklerini ifade eden Ekicioğlu, kısa sürede sonuçlarının açıklanmasını beklediklerini dile getirdi.

TANAP Doğalgaz İletim AŞ'ye sundukları 500 bin lira hibe destekli proje ile köylü kadınlarının istiridye mantarı üretiminin hedeflendiğini anlatan Ekicioğlu, şunları kaydetti:

"TANAP Projemizi hibe desteği için sunduk. Projeyi Özbağ Belediyesi'nin desteğiyle hazırladık. Kadınlarımızın istiridye mantarı üretmesi için projemizi yaptık. 500 bin liraya bir tesis kuracağız. Köylü kadınlarımız evlerinden çıkarak üretime aktif bir şekilde katılmalarını istiyoruz."

Ekicioğlu, Kırşehir'de kesme çiçek üretimi amacıyla da KOP'a destek projesi sunduklarını belirterek, hayata geçirilecek olan bu projelerle istihdama katkı yapmayı planladıklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT