1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığından çocuk ve kütüphane odaklı bilim şöleni
Kültür ve Turizm Bakanlığından çocuk ve kütüphane odaklı bilim şöleni

Kültür ve Turizm Bakanlığından çocuk ve kütüphane odaklı bilim şöleni

Kültür ve Turizm Bakanlığı 14-17 Kasım tarihleri arasında çocuk ve kütüphane odaklı bilim şöleni düzenleyecek.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı okul öncesi dönemden başlayarak çocukları ve ailelerini kütüphanelerle tanıştırmak üzere, çocuk kütüphaneleri ve kütüphaneciliği alanında yeni bir etkinliği hayata geçiriyor. Bakanlık Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ile Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü, Kalkınma Bakanlığı KOP (Konya Ovası Projesi) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ortaklığı ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin desteğiyle “1. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu” düzenleyecek.
Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek bilim şöleninin ilk gününde çocukların kendilerini ifade etmelerine imkan sağlamak için çocuk meclisi oturumu düzenlenecek.
İngiltere, Almanya ve Amerika’nın çocuk kütüphaneleri konusunda yetkin isimlerinden oluşan davetlilerin katılacağı buluşmada, Türkiye’nin önemli yazar, bilim adamı ve akademisyenleri de konuşmacı olacak.
Bakanlık temsilcileri, kütüphanecilik, mimarlık ve çocuk eğitimi alanlarından akademisyenler, mimarlar, kütüphaneciler, psikologlar, öğretmenler, şehir ve bölge plancıları, yazarlar, kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından uzmanların 1. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumunda gerçekleştirilecek oturumlarda, Türkçe ve İngilizce yaklaşık 60’a yakın bildiri sunması bekleniyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığının 14-17 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği çocuk ve kütüphane odaklı bilim şölenine ilişkin ön bilgiler sempozyumun www.cocukkutuphaneleri.org adresinde detaylı olarak yer alıyor.

HABERE YORUM KAT