1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Mehmetçik Vakfı'na Bağış Yaparak Uzlaştılar
Mehmetçik Vakfı'na Bağış Yaparak Uzlaştılar

Mehmetçik Vakfı'na Bağış Yaparak Uzlaştılar

Van Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, "hakaret, tehdit ve güveni kötüye kullanma" suçlarından haklarında soruşturma başlatılan iki şüpheli ile şikayetçiler arasında uzlaşma sağladı- Şüpheliler, şikayetçilerin Mehmetçik Vakfı'na bağış yapma şartın

A+A-

VAN (AA) - Van'da "hakaret, tehdit ve güveni kötüye kullanma" gibi suçlardan haklarında soruşturma başlatılan iki şüpheli, şikayetçilerin, Mehmetçik Vakfı'na bağış yapma şartını kabul ederek yargılanmaktan kurtuldu.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu, ilgili yasa kapsamına giren suçlarda tarafları uzlaştırarak, mahkemelerin iş yükünü azaltıyor.

Uzlaştırma Bürosunca sonuçlandırılan dosyalardan birinde, müşteki İ.B, kendisine arızalı ikinci el çamaşır makinesi satan ve telefonda hakaret eden B.Ç.'den şikayetçi oldu.

Başlatılan soruşturma kapsamındaki "tehdit ve hakaret" suçunun, ilgili yasa kapsamında yer alması nedeniyle uzlaştırmacılar, taraflarla görüşerek anlaşmalarını sağlamaya çalıştı.

Görüşmelerde taraflar "edimli" olarak uzlaşmayı kabul edeceğini iletti.

Şüpheli B.Ç.'nin, Mehmetçik Vakfı'na bağışta bulunması üzerine dosya, dava açılmadan kapandı.

Bir başka dosyada da şüpheli E.T. hakkında, M.T.'den kiraladığı otomobili zamanında teslim etmediği gerekçesiyle "güveni kötüye kullanmak" suçundan soruşturma başlatıldı.

Dosyanın gönderildiği Uzlaştırma Bürosu görevlilerinin görüştüğü M.T, şüphelinin Mehmetçik Vakfı'na bağışta bulunmasını istedi.

Uzlaşma şartını kabul ederek, vakfa bağışta bulanan şüpheli E.T. hakkında "kovuşturmaya yer olmadığına" karar verildi.

HABERE YORUM KAT