1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Mevlit Kandili
Mevlit Kandili

Mevlit Kandili

SİVAS (AA) - Suşehri Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Uzunoğlu, mesajında, Mevlit Kandili'ne ulaşmanın mutluluğunun...

A+A-

SİVAS (AA) - Suşehri Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Uzunoğlu, mesajında, Mevlit Kandili'ne ulaşmanın mutluluğunun yaşandığını belirtti. Bütün insanlığın kurtarıcısı Hz. Muhammed'in doğum günü olan Mevlit Kandili'nin en güzel şekilde ve anlamına uygun olarak değerlendirilmesi gerektiğini aktaran Uzunoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V.) sevmek ve onu örnek almak demek, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı O’nun örnek ahlakına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir. Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Mevlit Kandili'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çeki düzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Toplum olarak büyük değer verdiğimiz mübarek gecelerde, ülke ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin devamı için daha fazla dua etmeli, bu güzel gecenin önemini iyi değerlendirmeliyiz. Bu duygular içerisinde, mübarek gecenin, tüm İslam alemine ve güzel ülkemize, ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyor, yapacağınız duaların kabul ve makbul olması dileklerimle Mevlit Kandilinizi kutluyorum."

HABERE YORUM KAT