1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Meyve Üreticilerine Sigorta Uyarısı
Meyve Üreticilerine Sigorta Uyarısı

Meyve Üreticilerine Sigorta Uyarısı

KONYA (AA) - Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ağralı, meyve bahçelerinin TARSİM kapsamında sigortalanabilmesinde 28 Şubat'ın son tarih olduğu uyarısında...

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ağralı, meyve bahçelerinin TARSİM kapsamında sigortalanabilmesinde 28 Şubat'ın son tarih olduğu uyarısında bulundu.

Ağralı, yaptığı yazılı açıklamada, kışın son günleri olmasına rağmen adeta baharın yaşandığını belirtti.

Bu durumun meyvecilik açısından, ağaçların erken çiçeklenmesi ve sonrasında oluşabilecek don nedeniyle risk oluşturduğuna işaret eden Ağralı, şunları kaydetti:

"Yaşanan bahar havası neticesinde meyve ağaçlarının uyanması kuvvetle muhtemeldir. Isı düşmesi sonucu görülebilecek zirai don meyvecilik üretiminde verim kaybına ve telafisi zor gelir kayıplarına neden olabilir. Meyve üreticilerimizin bahçelerini TARSİM ile sigorta kapsamına almaları görülebilecek gelir kayıplarını telafi edecektir. TARSİM kapsamında sigortalama sürecinde 28 Şubat 2018'in son tarih olduğunu üreticimize hatırlatmak istiyoruz. Üretmek için her türlü olumsuzluğa katlanarak mesaisini sürdüren fedakar, cefakar çiftçilerimize, bereketli, bol kazançlı bir sezon diliyorum."

HABERE YORUM KAT