1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Muş Merkezli Dolandırıcılık Operasyonu
Muş Merkezli Dolandırıcılık Operasyonu

Muş Merkezli Dolandırıcılık Operasyonu

Üç ilde düzenlenen operasyonda sahte doktor raporu temin ederek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) kendileri yerine başkalarını sokarak devlet memuru oldukları ve kamuyu bir milyon lira zarara uğrattıkları tespit edilen 13 şüpheliden 12'si göz

A+A-

MUŞ (AA) - Muş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda kamuyu bir milyon lira zarara uğrattığı tespit edilen 12 kişi yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde Muş merkezli üç ilde eş zamanlı operasyon düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sahte doktor raporu temin ederek Engelli-KPSS sınavına kendileri yerine 'joker' aday olarak tabir edilen başka kişileri soktukları, bu şekilde devlet memuru oldukları ve kamuyu yaklaşık bir milyon lira zarara uğrattıkları tespit edilen 13 şüpheliden 12'si yakalanarak gözaltına alınmışlardır. Bir kişinin ise işlediği başka bir suçtan dolayı cezaevinde tutuklu olduğu tespit edilmiştir. Yakalanan şahıslar hakkında adli işlemler başlatılmıştır."

HABERE YORUM KAT