1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Müzisyen İkizlere Destek
Müzisyen İkizlere Destek

Müzisyen İkizlere Destek

ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencisi 13 yaşındaki ikiz kardeşlere, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'den destek geldi- Sözlü: - "Kentimizden uluslararası anlamda başarı elde eden, başarılarını katlayacak insanların yetişmesi bizi ziyadesiyle memnun ed

A+A-

ADANA (AA) - Katılacakları uluslararası yarışmalar için sponsor desteği arayan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu öğrencileri ikiz kardeşler Bahar ve Zeynep Yargı'ya, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü sahip çıktı.

Belediyenin yazılı açıklamasına göre, Bahar ve Zeynep Yargı kardeşler, Sözlü'yü ziyaret etti.

Sözlü, keman öğrencisi 13 yaşındaki Bahar ile ikizi piyano öğrencisi Zeynep Yargı'dan, 6 yaşında yarı zamanlı olarak başladıkları konservatuvardaki eğitimleri ve katıldıkları uluslararası yarışmalar hakkında bilgi aldı. Yargı kardeşler, uluslararası yarışmalar için ulaşım ve konaklama gibi giderleri nedeniyle sponsor desteği beklediklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya her daim önem verdiklerini belirten Sözlü, şu değerlendirmede bulundu:

"Adana'da yetişen kızlarımıza bundan sonraki süreçte destek olacağız. Adana'nın her alanda kendini yetiştirmiş insanlara ihtiyacı var. Kentimizden uluslararası anlamda başarı elde eden, başarılarını katlayacak insanların yetişmesi bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Bundan sonraki yarışmalarda ve ilerleyen süreçte müzisyen ikizlere destek olacağız."


HABERE YORUM KAT