1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Öğrencilerden "Söğüt Mehteranı" Oluşturuldu
Öğrencilerden "Söğüt Mehteranı" Oluşturuldu

Öğrencilerden "Söğüt Mehteranı" Oluşturuldu

Bilecik Valiliği, Söğüt ilçesinde tarih bilincinin yaşatılması amacıyla ortaokul öğrencilerinden oluşan mehter takımı kurdu- Vali Elban: - "Hedefimiz Osmanlı ruhunu, milli şuurumuzu kaybetmemek. Elbette bu ruhu yaşatacak olan da yine çocuklarımızdır"

A+A-

BİLECİK (AA) - Bilecik Valiliğince, Osmanlı Devletinin kuruluş ve diriliş ruhunun yaşatılması, genç kuşaklara bu bilincin aktarılması amacıyla Söğüt ilçesinde ortaokul öğrencilerinden oluşan mehter takımı kuruldu.

Söğüt Mehteranı'nın Ertuğrul Gazi Türbesi önündeki ilk performansı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Vali Süleyman Elban, Söğüt ilçesinde sürekli ve dinamik kalacak bir takım kurduklarını söyledi.

Elban, "Çocuklarımız şubat ayından bu yana çalışıyorlar. Hedefimiz Osmanlı ruhunu, milli şuurumuzu kaybetmemek. Elbette bu ruhu yaşatacak olan da yine çocuklarımızdır. Çınarın köklerinin olduğu ilçemizde bu ruh yaşamalı." diye konuştu.

Mehter takımı, başta Söğüt Şenlikleri olmak üzere önemli gün ve etkinliklerde yapacağı gösterilerin dışında, Ertuğrul Gazi Türbesi önünde de her hafta sonu konser verecek.

HABERE YORUM KAT