1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Otomobilin Motoruna Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı
Otomobilin Motoruna Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı

Otomobilin Motoruna Sıkışan Kediyi İtfaiye Kurtardı

Erzincan’da bir otomobilin motor kısmına sıkışan kedi yavrusunun kurtarılması için itfaiye ekipleri büyük çaba gösterdi

A+A-

ERZİNCAN (AA) - Erzincan’da bir otomobilin motor kısmına sıkışan kedi yavrusu, itfaiye ekipleri tarafından uzun çabaların ardından kurtarıldı.

Atatürk Mahallesi'nde bulunan Türk Telekoma ait otoparkta park halindeki otomobilinin motor bölümünden kedi sesi geldiğini duyan Serhat Türkeri (29), bir süre kendi imkanları ile hayvanı çıkarmaya çalıştı. Uğraşlarına rağmen kediyi çıkarmayı başaramayan sürücü, durumu itfaiyeye bildirdi.

İtfaiye ekipleri de kediyi, yakın bir iş yerinden aldıkları peyniri kullanarak çıkarmaya çalıştı. Bu yolla başarılı olamayan ekipler, daha sonra kriko ile kaldırdıkları aracın altına girerek kediyi bulunduğu yerden kurtardı.

Araç sahibi Türkeri, kedinin kurtarılması için yapılanları şu sözlerle aktardı:

"Park halindeki arabamın yanına geldiğimde kedi sesi duydum. Arabanın çevresine baktık. Daha sonra kedinin motorun içerisinde olduğunu gördük. Yaklaşık yarım saatlik bir uğraşıya rağmen kedi yavrusunu bir türlü çıkaramadık. Bunun üzerine itfaiyeye haber verdik. Sağ olsunlar, itfaiye ekipleri ise yakından ilgilenerek yaralı kediyi bulunduğu yerden çıkarmayı başardı.”

HABERE YORUM KAT