1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sağanak Nedeniyle Çöken Yol Onarıldı
Sağanak Nedeniyle Çöken Yol Onarıldı

Sağanak Nedeniyle Çöken Yol Onarıldı

SİVAS (AA) - Yıldızeli ilçesinde sağanak nedeniyle çöken yolun, onarılarak yeniden ulaşıma açıldığı bildirildi. İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya...

A+A-

SİVAS (AA) - Yıldızeli ilçesinde sağanak nedeniyle çöken yolun, onarılarak yeniden ulaşıma açıldığı bildirildi.

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya göre, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Yıldızeli ilçesi Şeyhhalil köyü ile Çöte köy yolu arasındaki menfezin sağanak nedeniyle çökmesi sonucu 2 kişinin yaralandığı yolda incelemelerde bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaya, şiddetli yağışların zaman zaman olumsuz durumlar ortaya çıkardığını belirterek, bir haftadır devam eden yağışlar nedeniyle bazı yollarda tahribat meydana gelebileceğini anımsattı.

Bu nedenle araç sürücülerinin azami derecede dikkatli olmaları gerektiğine dikkat çeken Kaya, şunları kaydetti:

"Şeyhhalil ile Çöte köy yolunda çökme sonucu meydana gelen kaza bizi çok üzdü. Yolun tekrar güvenli şekilde ulaşıma açılması için çalışmalar ivedilikle yapıldı. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, 12 saat süren çalışmanın ardından bozulan yolun dolgularını tamamdı ve tüm güvenlik önlemleri aldı. Yol yeniden ulaşıma açıldı."

Kaya'ya incelemelerinde Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Güner ile Yıldızeli İlçe Özel İdare Müdürü Necati Doğan eşlik etti.

HABERE YORUM KAT