1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Yarınlar" Projesi
"Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Yarınlar" Projesi

"Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Yarınlar" Projesi

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, "Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Yarınlar" projesi kapsamında öğrencilere meyve dağıtıldı.Kaymakamlık öncülüğünde başlatılan...

A+A-

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesinde, "Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Yarınlar" projesi kapsamında öğrencilere meyve dağıtıldı.

Kaymakamlık öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, pilot okul olarak Atatürk Ortaokulu ve Hürriyet İlkokulu seçildi.

Bu kapsamda okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu, öğrencilere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak amacıyla bu projenin hayata geçirildiğini söyledi.

Uygulamanın ilçedeki diğer okullarda da faaliyete geçirileceğini aktaran Uzunoğlu, "İlk etapta pilot okul olarak bu okullarımızda başlattık. Süreç boyunca öğrencilerimize asitli içeceklerle, yağlı, tuzlu ve şekerli yiyeceklerini tüketilmemesi konusunda ders öğretmenleri tarafından bilgilendirme çalışması yapılacak. Proje, 8 Haziran'da sona erecek." diye konuştu.

Atatürk Ortaokulu Türkçe öğretmeni Mehtap Binici de sağlıksız beslenmenin neden olduğu diyabet, obezite gibi hastalıkların önüne geçmek amacıyla başlatılan bu proje kapsamında 15 günde bir tüm öğrencilere meyve dağıtılacağını belirterek, "Bu kapsamda okulumuz önünden hükumet konağına kadar farkındalık yürüyüşü düzenlenecek ve tiyatro gösterimi sunulacaktır. İnşallah bu proje kapsamında öğrencilerimize sağlıklı yaşam alışkanlığını kazandırmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Program sonunda, Kaymakam Uzunoğlu, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve Milli Eğitim Müdürü Lokman Bulut, öğrencilere meyve dağıttı.

HABERE YORUM KAT