1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Samsun'daki Sağanak
Samsun'daki Sağanak

Samsun'daki Sağanak

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz: - "Drenaj kanalı geriye bastığı için sebze ve meyveliklerden oluşan 20 bin hektar tarım alanı zarar görmüş"

A+A-

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Çarşamba ilçesinde su baskını yaşanan yerlerde incelemede bulundu.

İlçede dün etkili olan sağanak sonucu rögarların tıkanması nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su basmış, tarım arazileri de sular altında kalmıştı. Su baskını yaşanan ev ve iş yerlerinin temizlenmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Çarşamba Belediyesi ile DSİ ekipleri, çalışma yürütüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, Çarşamba Kaymakamı Mustafa Güney ve Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ile su baskını yaşanan yerlerde incelemede bulundu, selden zarar gören çiftçilerle görüştü.

Yılmaz, incelemenin ardından yaptığı açıklamada, Çaltı köyünün içinden geçen ve tarım alanlarının suyunu deşarj eden drenaj kanalının denize bağlandığı noktada deniz fırtınası yaşandığını söyledi.

Bu nedenle drenaj kanalının suyunun denize deşarjının zorlaştığını belirten Yılmaz, "Drenaj kanalı geriye bastığı için sebze ve meyveliklerden oluşan 20 bin hektar tarım alanı zarar görmüş. Devletimizin bütün olanakları ile buradayız. Deniz fırtınası azalmış durumda. Farklı noktalardan da drenaj kanalının denize bağlantı noktalarını çoğaltıyoruz. Zararı aşağı çekmeye çalışıyoruz. Allah bu tür afetlerden bizleri korusun." dedi.


HABERE YORUM KAT