1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Sector Tarım, devleri Konya’da buluşturdu
Sector Tarım, devleri Konya’da buluşturdu

Sector Tarım, devleri Konya’da buluşturdu

Sector Tarım öncülüğünde, tarıma yön veren ve sürekli yeni nesil teknolojiler üreten lider markalar Konya’da 2018 özel lansman gecesinde buluştu. Konuklara tohum teknolojileri ve zirai ilaç özel panelinde önemli bilgilendirme yapıldı.

A+A-

Sector Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Kunduracı “Tarımda İnovasyon ve Yön Veren Çeşitlilik” konulu sunum gerçekleştirdi. Kunduracı, yeni gübre üretim teknolojileri ve marjinal ürün yatırımlarının tarımın hak ettiği yere gelmesinde önemli etken olduğunu söyledi.

ÇİFTÇİYİ MARJİNAL ÜRÜNLERLE TANIŞTIRDIK

Çiftçinin istek ve doğrultusunda çalışma yaptıklarını belirterek, “Çiftçimizin bizden ne beklediğini iyi biliyoruz. Tarımın geleceğine yön verecek yatırımlarımız devam ediyor. Tüm yatırımlarımız da çiftçimiz ile birlikte hareket ediyoruz. Türk çiftçisini marjinal ürünlerle tanıştırdık. Çiftçimiz bu durumdan memnuniyetini her zaman dile getiriyor. Biz de Sector olarak gübreden daha fazlasını keşfetmekten, her zaman yenilikçi ürünleri sunmaktan, yerli üretimlerimizde yine marjinal çizgilerimizi ve ürün formülemizi sunmaktan gurur duyuyoruz. İnovasyon ve Sector Bilim Merkezi yatırımlarımız ile çiftçimizi de geliştirerek yön vermeye devam edeceğiz’’ dedi.

sector-lansman-(3).jpeg

LG Seeds Türkiye, BASF Türkiye lider takımları tohum teknolojilerinin yanı sıra yeni ürün portföyünü tanıtarak ürün lansmanını gerçekleştirdi. Türkiye’de Sector Tarım  güvencesi ile çiftçinin gübre, bitki besleme hususun da yeni ürünler ile tanışmasını ve kazancını artırmasını sağlayan BASF, katılımcılardan tam not aldı.

(Haber: Ömer Faruk Karabulut)

HABERE YORUM KAT