1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Şehit Ailelerinden Yerlitaş Hakkında Suç Duyurusu
Şehit Ailelerinden Yerlitaş Hakkında Suç Duyurusu

Şehit Ailelerinden Yerlitaş Hakkında Suç Duyurusu

Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği üyeleri, şehitlere yönelik sözleri nedeniyle modacı Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusunda bulundu

A+A-

İSTANBUL (AA) - Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği üyeleri, modacı Nur Yerlitaş hakkında sosyal medya üzerinden yapılan bir canlı yayında şehit haberleriyle ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda basın açıklaması yapan Derneğin Genel Başkanı Mehmet Güner, Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandıklarını belirterek, şehitlerin geride bıraktığı ailelerin haklarını korumak için adalete başvurduklarını söyledi.

Adaletin tecelli edeceğine inandıklarını dile getiren Güner, "Bundan sonra ülkemiz için canlarını feda etmiş olan aziz şehitlerimizin kanları yerde kalmayacaktır. 15 Temmuz'da şehitlerimiz ve gazilerimiz olmasaydı. Bugün şehitlerimize dil uzatanlar nasıl yaşayacaktı. Nerede o eylemlerini yapabilecekti." dedi.

Güner, gece kulüplerinde ülke sevdalısı olunmayacağını söyleyerek, şunları kaydetti:

"Bizler şehit aileleri olarak her zaman 'oğlumuz şehit oldu ama geride çok daha şehit olacak vatan evlatları olacak' diyoruz. Bizler bunu söylerken, birileri bizim şehitlerimize, 'Ne şehitleri, mehitler aman' diye isyan ediyor. Kendisini kınıyoruz."

Derneğin Genel Koordinatörü Kevser Taşdemir de Yerlitaş'ın söz konusu ifadeleri nedeniyle suç duyurusu dilekçesini savcılığa sunacaklarını anlatarak, bu işin takipçisi olacaklarını vurguladı.

Taşdemir, toplumun şehitler konusundaki hassasiyetine değinerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da şehit yakınlarına gösterdiği hassasiyet dolayısıyla teşekkür etti.

Basın açıklamasının ardından, Güner ve dernek üyeleri, modacı Nur Yerlitaş'ın "hakaret", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama" suçlarından cezalandırılması talebiyle hazırlanan suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu.

HABERE YORUM KAT