1. HABERLER

  2. YEREL

  3. ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ KONYA’DA
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ KONYA’DA

ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ KONYA’DA

16 -19 Nisan tarihleri arasında Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı Tarafından Konya’da gerçekleştirilecek olan “Şehrim 2023” programları hakkında bilgi vermek amacıyla Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı İle Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahi

A+A-

BİZDEN SONRAKİLERE DAHA YAŞANILABİLİR BİR ŞEHİR BIRAKMAK İÇİN ÇABALIYORUZ

Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Şehirlerimizi dolaşan şehrim 2023 otobüsü dün akşam itibariyle Konya’mıza geldi. Bugün Kültür Parkta, yarın Mevlana Meydanında, Çarşamba günü de Selçuk Üniversitesi kampüsünde ve perşembe günü de tekrar Kültür Parkta Konyalılarla buluşacak. Ayrıca Perşembe günü genel başkan yardımcımız çevre şehir kültür başkanımız da Konya’mıza teşrif edecek ve bir çalıştay gerçekleştireceğiz. Ak partinin 17. Yılında yerel yönetimlerimizin 15. Yılında çevrenin şehrin ve kültürün nerden nereye taşındığı bundan sonraki 2023 hedeflerimizde bir yol haritası belirlemek adına şehirlerimizi dolaşıyor otobüslerimiz. 15 yıl önce içinde bulunduğumuz Kılıçarslan Meydanı ne durumdaydı şimdi ne durumda. Hem meydanı Konya’mızın en yaşanabilir haline dönüştürmek ve kadim kültürümüzü ortaya çıkarmak adına çalışmalar devam ediyor. Bir mirası devraldık ve bizden sonrakilere daha yaşanılabilir bir şehir bırakmak için çabalıyoruz.  Bu haftanın şehrimiz adına önemli bir çalışma olduğunu belirtmek istiyorum. Konya’mızın marka şehir olma yolunda gücüne güç katacak bir çalışma” dedi.

BU PROGRAM HALKIN GÖRÜŞÜNÜ ALMA PROGRAMI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “ Çevre, şehir ve kültür 3 önemli başlık. Şehrim 2023 projesi tüm Türkiye’de devam ediyor.  Bugüne kadar önemli çalışmalara imza atıldı. Değişim, gelişme her yerde kendisini hissettiriyor. Bulunduğumuz çevre 13, 14 yıl önce dikenli tellerle çevriliydi. Şimdi çok farklı bir çehreye büründü. Şehrimizin her bölgesinde bu değişim ve gelişimi izliyoruz. Şimdi çok farklı bir dönem başlıyor. 2019’la birlikte cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye daha iddialı bir döneme girmiş olacak. 2023’te dünyanın lider ülkeleri arasında yer alma hedefi koyduk. Şehirlerimizin de buna adapte olması ve buna göre proje üretmesi gerekiyor. Daha iyiye nasıl gidilebilir onun tespit edilmesi gerekiyor. Bu program halkın görüşünü alma programı. Halkımızın bu çalışmaya katılımını istirham ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ak parti il başkanı Hasan Angı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek nasıl bir şehir hayal ettikleri hakkında anket doldurarak Şehrim 2023’ün Konya’daki ilk anketlerini gerçekleştirdiler.

Haber: Ebrar Küçükakın

HABERE YORUM KAT