Selçuklu’da Kurban Satış Ve Kesim Yerleri Belli Oldu

Selçuklu’da Kurban Satış Ve Kesim Yerleri Belli Oldu

Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde kurban satış ve kesim yerleri belli oldu.


Selçuklu Kaymakamlığı’nda toplanan 2015 Yılı Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurban satış ve kesim yerlerini tespit etti. Selçuklu Belediyesi, belirlenen noktalarda gerekli düzenleme ve hazırlıkları tamamladı. Kurban satış noktası vatandaşların alışverişini sorunsuz yapması için hazır hale getirildi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi için tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Selçuklu Belediyesi olarak belirlediğimiz hayvan satış bölgesinde hayvanların tamamına pazara giriş alanında hem gebelik, hem de yaş kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca vatandaşlarımızın aldıkları kurbanlık hayvanlarla ilgili şüpheye düşmeleri durumunda da ücretsiz olarak veterinerlik hizmetleri sunmaktayız” dedi.
Başkan Altay, “Bosna Hersek Mahallesi, Aliye İzzet Begoviç Caddesi üzerinde bir hayvan satış bölgesi belirledik. Selçuklu Belediyesi olarak tüm pazar alanlarını kurban kesim alanı olarak ilan ediyoruz. Burada küçükbaş hayvanların kesilmesi için tüm hazırlıklarımız yapıldı. Selçuklu Belediyesi olarak hem hayvan kesim alanlarında hem de pazar alanlarında tüm tedbirler alındı" diye konuştu.
Selçuklu Belediyesi’ne bağlı zabıta ve sağlık ekipleri kurban satış yerlerinde gerekli önlemleri alarak Kurban Bayramı’na kadar satış yerlerinde hizmet verecek. Ayrıca 6 veteriner hekim de 3 vardiya halinde 24 saat boyunca kurban satış yerlerinde kurbanlık alacak vatandaşlara kesim gününe kadar hizmet verecek. Kesim yeri olarak belirlenen noktaların üzerinin kapatıldığı, çadırlarla kapatılan kurban kesim yerlerinde, kurbanların rahat kesimi için askılıkların bulunacağı, ayrıca Selçuklu Belediyesi tarafından kurban kesim noktalarında vatandaşlara etlerini ve atıklarını koymak üzere poşet de dağıtılacağı belirtildi.
Selçuklu Kurban Hizmetleri Komisyonu’nca kararlaştırılan kurban satış ve kesim yerleri şöyle:
“Kurban Satış Yerleri: Bosna Hersek Mahallesi, Aliye İzzet Begoviç Caddesi üzeri. Kurban Kesim Yerleri: Dumlupınar Mahallesi Dumlupınar Semt Pazar Yeri, Şeyh Şamil Mahallesi Şeyh Şamil Pazar Yeri, Bosna Hersek Mahallesi Bosna Hersek Pazar Yeri, Mehmet Akif Mahallesi Özalkent Semt Pazar Yeri, Işıklar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Pazar Yeri, Nişantaşı Mahallesi Seyit Çavuş Semt Pazar Yeri, Akşemsettin Mahallesi Akşemsettin Semt Pazar Yeri, Yazır Semt Pazarı, Sakarya Semt Pazarı, Aydınlıkevler Semt Pazar Yeri.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.