1. HABERLER

  2. YEREL

  3. SEYDİŞEHİR'DE 12BİN KİŞİ AYNI SOFRADA
SEYDİŞEHİR'DE 12BİN KİŞİ AYNI SOFRADA

SEYDİŞEHİR'DE 12BİN KİŞİ AYNI SOFRADA

Konya Büyükşehir belediyesinin düzenlediği Seydişehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı iftar programına binlerce Seydişehirli adeta akın etti...

A+A-

Konya Büyükşehir belediyesinin düzenlediği Seydişehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı iftar programına binlerce Seydişehirli adeta akın etti. Büyük şehir belediyesinin Konya’nın ilçelerinde düzenlediği bu yıl ki son program özelliğini taşıyan programda 500' e yakın personel görev yaptı.

3-146.jpg

 

Seyyid Harun bulvarı trafiğe kapatıldı. Seydişehir Belediyesinin önünde başlayan yüzlerce sofra esgi garaja kadar uzandı. Programdaki organizasyonun kusursuz oluşu gözlerden kaçmadı.

8-023.jpg

 

 

Seyyid Harun Bulvarı'nda Konya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen iftar, protokol ve ilçe halkını bir araya getirdi. Protokol üyeleri tüm masaları tek tek gezerek selamlarken yaklaşan bayramlarını tebrik etmeyi ihmal etmediler.

1-194.jpg

 

 

Seydişehir'de Seydişehirlilere  hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Özellikle bu mahalle iftarları çocuklarımızın zihninde bir Ramazan geleneği, bir Ramazan klasiği olarak kalacaktır. Seydişehir'de da böyle güzel ve coşkulu bir kalabalığın bizi karşılaması nedeniyle teşekkür ediyoruz. Ramazan paylaşmak demek, Ramazan dostluk, kardeşlik demek. Biz de soframızda yaşlısıyla genciyle zenginiyle fakiriyle güzel bir Ramazan geleneği gerçekleştiriyoruz. Bizler burada huzurlu bir şekilde Ramazan’ı idrak ederken Müslüman coğrafyasında birçok kardeşimiz zulüm altında. Duaların kabul olduğu bu anlarda sizlerden tüm ümmet için dua bekliyoruz” dedi

4-109.jpg

Programa Konya Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı- Millet vekili adayı Tahir Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özel, Konya Gençlik ve spor il müdürü Ömer Ersöz, Kaymakam Aydın Erdoğan, AK Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer de katıldı. (Süleyman Sayan)

5-076.jpg

 

 

 

7-033.jpg

 

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum