1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Sıcacık Yüreklerden" Mehmetçik'e Anlamlı Hediye
"Sıcacık Yüreklerden" Mehmetçik'e Anlamlı Hediye

"Sıcacık Yüreklerden" Mehmetçik'e Anlamlı Hediye

Hakkari'de terörle mücadelede başarılı operasyonlar gerçekleştiren askerlere "Sıcacık yüreklerden Mehmetçik'e" kampanyası kapsamında ülkenin birçok yerinden gönderilen atkı, bere, kar başlığı, eldiven, çorap ve botlar hediye edildi- Vali Toprak:- "Türkiye

A+A-

HAKKARİ (AA) - SAYİM HARMANCI - "Sıcacık yüreklerden Mehmetçik'e" kampanyası kapsamında ülkenin birçok yerinden gönderilen atkı, bere, kar başlığı, eldiven, çorap ve botlar, Hakkari'de terörle mücadelede başarılı operasyonlar gerçekleştiren askerlere ulaştırıldı.

Ankara'da Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği üyesi ve yüksek iş güvenliği uzmanı Emine Uğurlu'nun girişimiyle dernek bünyesinde yürütülen "Sıcacık yüreklerden Mehmetçik'e" kampanyası, Başkentin yanı sıra Denizli, Konya, Balıkesir ve Hatay başta olmak üzere birçok ilden destek gördü.

Kampanya çerçevesinde, kadınların ördüğü 400 boyunluk ve atkı ile 800'ü aşkın çorap, 100 kar başlığı, 440 eldiven ve 88 bot toplandı.

Uğurlu, her birinin içine not bırakılan paketleri askerlere hediye etmek üzere Hakkari'ye getirdi.

Malzemeler, Vali Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu'nun katıldığı programla Demirli Üs Bölgesi ve Zap Karakolu'nda görevli askerlere dağıtıldı.

Uğurlu, hediye paketlerini askerlere verdiği sırada duygulu anlar yaşadı.

Daha sonra üs bölgesi ve karakolda incelemelerde bulunan Vali Toprak, askerlerle sohbet ederek, çay içti.

- "80 milyonun kalbu Mehmetçikle atıyor"

Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yargıtay 10. Ceza Daire Başkanının eşi Emine Uğurlu'nun güzel bir amaç için kentte bulunduğunu söyledi.

Gönderilen hediyelerin anlamına vurgu yapan Toprak, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin her yerinde, 80 milyon insanımızın kalbi gerek Hakkari'de, gerek Şırnak'ta gerekse de yurt dışında vatanı ve milleti için fedakarca görev yapan Mehmetçiğimiz ile beraber atıyor. Emine Uğurlu hanımefendi de yoğun bir duygu içerisine girerek buradaki Mehmetçiklerimize çam sakızı çoban armağanı atkılar, eldivenler, çoraplar örüp veya ördürüp bunları buradaki Mehmetçiklerimize, kardeşlerimize verme arzularını bize ilettiler. Biz de bunu memnuniyetle karşıladık çünkü bu bir gönül bağı oluşturma meselesi."

Devletin ve ordunun Mehmetçiklerin her türlü ihtiyacını dört dörtlük karşıladığını belirten Toprak, Uğurlu'nun Yargı Mensupları Eşleri Dayanışma Derneğinin desteği ile gelerek hediyeleri takdim etme amacının kıymetli bir davranış olduğunu dile getirdi.

Bu vesile ile bin 565 rakımlı Demirli Üst Bölgesi ve Zap Karakolu'na gittiklerini aktaran Toprak, şunları kaydetti:

"Hem buradaki rütbeli personelimiz ve Mehmetçiklerimizle sohbet ettik hem de ülkemizin dört bir köşesindeki ablalarımızın, teyzelerimizin, kardeşlerimizin hazırladığı bu hediyeleri kendilerine takdim ettik. Şu duyguyu hissettik ki burada cansiparane görev icra eden Mehmetçiğimiz ile beraber 80 milyon aynı düşüncelerle yatıp kalkıyor, kalpleri burada atıyor. Buradakilerin mücadelesine ortak olmak istiyorlar. Bunu da böyle vesilelerle ifade etmek istiyorlar. Emeği geçen başta Emine hanım olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Herkes rahat ve huzurlu olsun. Çelik gibi ordumuz burada görevini icra etmektedir."

- "Amaç bir sevgi köprüsü oluşturmaktı"

Uğurlu ise hayatının en güzel günlerinden birini geçirdiğini ve duygulu anlar yaşadığını anlattı.

Güneydoğu'da, sınırda, özellikle de Hakkari'de çetin şartlarda görev yapan Mehmetçik'i düşünerek böyle bir girişimde bulunduğunu aktaran Uğurlu, şunları kaydetti:

"Bir atkıyla başladım. Sonra desteklerle buna bere, çorap, ayakkabı, eldiven de eklendi. Amaç bir sevgi köprüsü oluşturmaktı. Yoksa devletimiz güçlü. Askerlerimizin ihtiyaçları zaten karşılanıyor. Dualarımız, yüreklerimiz onlarlaydı ama ziyaret etmek istediğim için geldim. Hayatımda yaptığım en akıllıca şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Bana imkan sunan valimize, komutanlarımıza, destek olan eşime, derneğimize ve iş yerimdeki yetkililerimize teşekkür ederim."

HABERE YORUM KAT