1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sırbistan'daki genel seçim
Sırbistan'daki genel seçim

Sırbistan'daki genel seçim

Sırbistan Seçim Komisyonu, oyların yüzde 75,11'inin sayıldığını açıkladı- SNS öncülüğündeki ittifak, oyların yüzde 48,26'sını alırken beş siyasi parti ve ittifak yüzde 5'lik seçim barajını aştı

A+A-

BELGRAD (AA) - Sırbistan Seçim Komisyonu (RIK), dün yapılan genel seçimde kullanılan oyların yüzde 75,11'inin sayıldığını açıkladı.

RIK verilerine göre, muhafazakar Sırp İlerleme Partisi (SNS) öncülüğündeki "Aleksandar Vucic-Sırbistan Kazanıyor" ittifakı oyların yüzde 48,26'sını aldı.

Bu sonuçlara göre, Sırbistan Sosyalist Partisi (SPS) öncülüğündeki ittifak yüzde 11,37, Sırp Radikal Partisi (SRS) yüzde 7,97, Demokrat Parti (DS) öncülüğündeki ittifak yüzde 6,11 ve "Yeter Artık-Sasa Radulovic" ittifakı yüzde 5,71 oy alarak yüzde 5'lik seçim barajını aşan diğer parti ve ittifaklar oldu.

"Boris Tadic, Cedomir Jovanovic-Daha İyi Bir Sırbistan İçin" ittifakı yüzde 4,98 ve "Sırbistan Demokrat Partisi-Dveri Hareketi" yüzde 4,95 ile seçim barajını aşamadı.

RIK Başkanı Dejan Djurdjevic, seçim sonuçlarının merkeze gelmeye devam ettiğini belirterek bir sonraki basın toplantısının saat 11.00'de yapılacağını duyurdu.

HABERE YORUM KAT