1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sivas Emniyetinden Konvoy Uyarısı
Sivas Emniyetinden Konvoy Uyarısı

Sivas Emniyetinden Konvoy Uyarısı

SİVAS (AA) - Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz, kentte asker uğurlama, düğün törenleri ve sportif müsabakalarda...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz, kentte asker uğurlama, düğün törenleri ve sportif müsabakalarda sevinç gösterileri gibi hallerde meydana getirilen konvoylarda gereksiz korna çalma, egzoz patlatma, araçlardan sarkma, araçlardan ateş etmek gibi eylemlerin yasaklandığını anımsattı.

Gürbüz, yaptığı açıklamada, Sivas Valiliği emriyle kentte asker uğurlama, düğün törenlerinde ve sportif müsabakalarda sevinç gösterileri gibi hallerde ilin caddelerinde meydana getirilen konvoylarda gereksiz korna çalma, egzoz patlatma, araçlardan sarkma, araçlardan ateş etmek gibi eylemlerin 16 Kasım 2016 tarihinde yasaklandığını ve bu filleri işleyenlerin hakkında yasal işlemin yapılacağını hatırlattı.

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda geçen yıl asker uğurlama konvoyunda meydana gelen trafik kazasında 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, dün ise Hafik ilçesindeki asker uğurlama töreninde 1 kişinin yaşamını yitirdiğini anımsatan Gürbüz, şunları kaydetti:

"Yapılan uyarılara rağmen konvoylarda aynı şekilde korna çalmak suretiyle gürültü yapıldığı, gençlerin araçtan sarkarak, trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü görülmektedir. Bundan sonra bu tür eylemlerde bulunanlara kesinlikle göz yumulmayacak ve ilgililer hakkında cezai işlem uygulanarak bu tür eylemlerden men edilecektir."


HABERE YORUM KAT