1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sivas İl Özel İdaresinin 2018 Yılı Bütçesi
Sivas İl Özel İdaresinin 2018 Yılı Bütçesi

Sivas İl Özel İdaresinin 2018 Yılı Bütçesi

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresinin, 2018 yılı bütçesinin 135 milyon lira olarak belirlendiği bildirildi.İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresinin, 2018 yılı bütçesinin 135 milyon lira olarak belirlendiği bildirildi.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Genel Meclisinde İmar Bayındırlık, Tarım-Orman, Eğitim-Kültür, İçişleri, Hukuk, Araştırma ve İnceleme, Sanayi ve Ticaret ile Çevre Sağlık komisyonları tarafından hazırlanan raporların, nihai aşamaya gelmesinin ardından Plan Bütçe Komisyonu çalışmaları ele alındı.

Tamamlanan bütçe programı Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Çetin tarafından meclise okundu ve 2018 yılı bütçesi, 135 milyon lira olarak belirlendi.

Bütçe ve yatırım programının karara bağlandığı oturumda il genel meclisini ziyaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, meclise hitaben yaptığı konuşmada, 2018 yılı içinde tüm yatırımları ve ihtiyaçları çözmeye çalışacaklarının altını çizerek, "Yeni yıla hazırlıklı bir şekilde giriyoruz. Hepimize, Sivas'a, şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Umut ediyorum ki yeni yılda sizlerin de desteğiyle, programda mevzu bahis olan işlerin tamamını en iyi şekilde yerine getiririz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT