1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sivas'ın En Geniş Bulvarında Çalışmalar Sürüyor
Sivas'ın En Geniş Bulvarında Çalışmalar Sürüyor

Sivas'ın En Geniş Bulvarında Çalışmalar Sürüyor

SİVAS (AA) - Sivas'ın en geniş yolu olacak Recep Tayyip Bulvarı'nda çalışmalar devam ediyor. Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Belediye...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas'ın en geniş yolu olacak Recep Tayyip Bulvarı'nda çalışmalar devam ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, şehir merkezi ile Cumhuriyet Üniversitesi arasında bağlantı sağlayacak Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve bulvara entegre olacak köprü ve köprülü kavşak çalışmalarını inceledi.

Yenişehir Kavşağı'ndan başlayarak Cumhuriyet Üniversitesi’ndeki İsmet Yılmaz Bulvarı’na bağlanacak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nın, üç gidiş ve üç geliş şeklinde 6 şeritten oluşacağını belirten Aydın, bulvarın 70 metre eniyle şehirdeki en geniş bulvar unvanına sahip olacağını ifade etti.

Aydın, projede yaya ve bisiklet yollarının yanı sıra orta kısımda bir de raylı sistem hattı için yer ayrılacağını aktararak, "Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı, üniversiteyi şehirle daha kısa yoldan, daha konforlu buluşturmakla kalmayacak, Kızılırmak sahiline daha rahat ulaşılmasını da sağlayacak." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT