1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Soma şehitleri için yürüyüş
Soma şehitleri için yürüyüş

Soma şehitleri için yürüyüş

MANİSA (AA) - Soma'daki maden faciasının yıl dönümü nedeniyle ilçede Sosyal Haklar Derneği, bazı sendikalar ve meslek odalarınca yürüyüş düzenledi.Soma...

A+A-

MANİSA (AA) - Soma'daki maden faciasının yıl dönümü nedeniyle ilçede Sosyal Haklar Derneği, bazı sendikalar ve meslek odalarınca yürüyüş düzenledi.

Soma Sosyal Haklar Derneği, DİSK, KESK, bazı oda ve siyasi parti temsilcileri Ege Linyit İşletmesi (ELİ) önünde toplandı, Beşyol Madenci Heykeli'ne karanfil bırakan grup Cengiz Topel Meydanı’na kadar yürüdü.

CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer de yürüyüşe katıldı.

Meydanda açıklama yapan Sosyal Haklar Derneği Genel Başkanı Can Atalay, yaşanan facianın üzerinden iki yıl geçtiğini, bunu unutturmamak için etkinlik düzenlediklerini belirtti. Ölen 301 madencinin davasına, aileleri ile birlikte sahip çıktıklarını ifade eden Atalay, amaçlarının bu tür olayların yaşanmasının önüne geçmek olduğunu söyledi.

Faciada hayatını kaybeden Ali Kavas’ın eşi Gülten Kavas ise madencilerin de yitirilen 301 cana sahip çıkması gerektiğini, yaşanan faciayla ilgili davanın sonuna kadar takipçisi olacağını söyledi.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT