1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sosyal Medyadaki FETÖ destekçilerine soruşturma
Sosyal Medyadaki FETÖ destekçilerine soruşturma

Sosyal Medyadaki FETÖ destekçilerine soruşturma

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, sosyal medya hesapları üzerinden organize olan FETÖ üyelerinin çirkin iftira ve hakaretleri üzerine soruşturma başlatıldığını açıkladı.

A+A-

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, şehirde kararlılıkla süren FETÖ Operasyonlarına gölge düşürmek adına FETÖ mensuplarınca sosyal medya üzerinden başlatılan karalama ve iftira kampanyaları üzerine harekete geçti.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Konya Cumhuriyet Başsavcılığımızca 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain saldırı ve darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmaların hukuk devleti ilkesi ışığında etkili, verimli ve süratli bir şekilde yürütülmesi için azami gayret gösterilmiştir. Yürütülen soruşturmalar kapsamında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün yeniden yapılandırılmaya çalışıldığının tespiti üzerine başlatılan soruşturmaya ilişkin olarak, sosyal medya platformlarında soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcımız ve diğer kamu görevlilerine yönelik iftira ve hakaret içeren paylaşımlarda bulunulmuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2018/22944 sayılı soruşturması ile söz konusu paylaşımlarda bulunan hesap sahipleri hakkında soruşturma başlatılmış olup, gerçeği yansıtmayan iftira ve hakaret içerikli bu tarz paylaşımlar, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Konya’da yeniden yapılanma faaliyetlerine ilişkin yürütülen soruşturmalarda doğru iz üzerinde olunduğu düşüncesini pekiştirmektedir. Kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bu tür bilgi ve haberlere itibar edilmemesi gerektiğini önemle vurgulamak isteriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT